Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:13

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy sprawy związane wyłącznie z Asterkami bez dachu.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2009, o 21:38 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sierpnia 2008, o 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Imię: Tomek
Silnik: Z16XE
Jeśli tylko pojawię się na spocie to udostępnię Ci autko do testów :)

Jeśli chodzi o hałas w środku to w cyklu miejskim jest to w ogóle nieodczuwalne, a w trasie jest niewiele głośniej niż w "konserwie" oczywiście wszystko uzależnione od prędkości. Jeśli dach i uszczelki są w dobrym stanie to coś takiego jak "świst" nie występuje. Naprawdę nie masz się czego obawiać :)

Pzdr
Tomek

_________________
Moja Asterka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2009, o 12:33 
dzięki dzięki ;-)

jakies 2 miesiace temu wybili mi tylna szybe i jezdzilem dwa dni z folią. Jadac samochodem slyszalem dzwieki innych aut ale nie wiedzialem z ktorej strony nadjezdza inny samochod. Do tego jeszcze szum opon zwlaszcza po mokrym asfalcie.... troche mnie nastraszyl.

Jezdzilem cabrio ale zawsze bez dachu. Czekam teraz do wiosny choc i tak nie wykluczam, ze bede musial auto sprowadzac ze wzgledu na dostepnosc w PL :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, o 23:37 
jak poszukasz to znajdziesz :]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 12:00 
Grzanio napisał(a):
Jezdzilem cabrio ale zawsze bez dachu. Czekam teraz do wiosny choc i tak nie wykluczam, ze bede musial auto sprowadzac ze wzgledu na dostepnosc w PL :(


Najwazniejsze zebys przetestowal wszerz i wzdluz skladany dach ! Bo sie wpakujesz w takie koszty, ze ho ho... np. pojedynczy silownik podnoszacy dach kosztuje 2800 zl i nie znajdziesz uzywanego, chyba, ze sie trafi jakims cudem. Wszystko co sie wiaze z dachem idzie w tysiace. I uwazaj na silniki z pompa PSG16 czyli np. 2.2 DTI. Lepiej szukaj innych silnikow bo jak padnie popma to masz wydatek od 4 do 9 tys zl bez ZADNEJ szansy na nizsze koszta.

A poziom glosnosci w cabrio jest taki sam jak w zamknietym nadwoziu pod warunkiem, ze sluchasz glosno muzyki tak jak ja :) A tak serio to jak najbardziej bierz otwarty dach, bedziesz zadowolony a po otwarciu dachu wrecz szczesliwy z ciagle utrzymujacym sie skurczem warg :)


Ostatnio edytowano 31 marca 2009, o 12:02 przez M@verick, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 16:35 
dzięki M@verick,

podałeś dość bolesną różnicę między cabrio a qp ;) czyli eksploatacja dachu. Orientujesz sie jak czesto zdarza sie, ze taki silownik padnie? Poza tym watpie aby nie mozna bylo dorobic takiego silownika, znalezc zamiennik od czegos innego. 2800 to cena z kosmosu, lub inaczej piszac - cena za te dni blekitnego nieba nad glowa ;)

Caly czas szukam, ale w sieci pojawiaja sie ogloszenia z 1.8. A ja uparlem sie na Z22SE lub LET'a (pomarzyć można :D)
Ile czasu szukałeś swojej?

Pozdrawiam!

btw. piękna pogoda dzisiaj. Sezon ruszył.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 17:13 
Grzanio napisał(a):
A ja uparlem sie na Z22SE lub LET'a (pomarzyć można )

LETowska QP srebrna byla swego czasu na sprzedaz, klubowicza :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 17:15 
są 2 cabrio lety na sprzedaż i jedna chyba była na spocie u Was Marioo, bo jakies fotki sa ze spotu, a druga chyba wlasciciela zna Zlatan - czarna cabrio. jakos tak ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 17:24 
Grzanio napisał(a):
Orientujesz sie jak czesto zdarza sie, ze taki silownik padnie? Poza tym watpie aby nie mozna bylo dorobic takiego silownika, znalezc zamiennik od czegos innego.

Ile czasu szukałeś swojej?

btw. piękna pogoda dzisiaj. Sezon ruszył.


1. Z tego co wiem to bardzo rzadko pada, ale juz na forum Klubu Astry Polska byla taka jedna osoba, ktora przez kilka miesiecy nie mogla znalezc. Ja w razie czego sluze wszystkimi potrzebnymi wymiarami aby aby mozna bylo go dorobic. Mam auto z 2003r i wszystko chodzi zajebiscie tak wiec ja bym sie o to nie bal bo z 10 lub wiecej lat powinien on wytrzymac. Tym bardziej, ze pracuje w sumie ze 150-200 razy przez caly rok. A co to jest dla silownika. Nic ! Mi bardziej chodzilo o to abys uwazal z dachem bo sa one i osprzet NADZWYCZAJ czule na wypadki a jak wiesz u nas w sprzedazy sa glownie takie. A jak juz kupisz z dachem ok to nie bedziesz mial problemow.

2. WIesz, tak sie zlozylelo, ze znalazlem swoja za 1 podejsciem bo wczesniej szukalem kilka miesiecy BMW E46 cabrio ale 100% bylo w ASO okazywalo sie do dupy. A Astra wyszla w ASO bardzo dobrze wiec ja wzialem. Jedyne co to przegladalem wczesniej ogloszenia ze 2 miesiace z asterkami bo chcialem koniecznie wersje Linea Rossa z full wypasem i silnikiem 2.2DTI. I po jakis 2 miesiacach pojawila sie akurat taka Asterka, jedyna w Polsce :)

3. Sezon zaczalem juz 16 lutego :D Po prostu mam cholernie dobre ogrzewanie, takze i foteli.

KUPUJ CABRIO !!! Przyjedz na zlot, przejedziemy sie to zobaczysz jak duza roznica jest w odczuwaniu roadosci z jazdy pomiedzy coupe i cabrio.
[/list]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 21:01 
dejm napisał(a):
są 2 cabrio lety na sprzedaż i jedna chyba była na spocie u Was Marioo, bo jakies fotki sa ze spotu, a druga chyba wlasciciela zna Zlatan - czarna cabrio. jakos tak ;)


jedna czarna z Legionowa ceni sie 33 kafle :O Pewnie niektorzy z Was powiedza, ze tyle trzeba dac za samochod w dobrym stanie (a na taki wyglada) ale po 1 tyle nie mam i nie dam, a po 2 w tym budzecie szukalbym jednak czegos innego.

natomiast druga astra to pewnie niebieska z jasna skora w srodku, nie moge teraz odnalezc tego ogloszenia, ale mam duze watpliwosci co do niej. Konsola jest nie malowana i cos mi w niej nie lezy.

btw. czy to nie off topic? :oops:

[ Dodano: Wto 31 Mar, 2009 22:10 ]
marioo napisał(a):
Grzanio napisał(a):
A ja uparlem sie na Z22SE lub LET'a (pomarzyć można )

LETowska QP srebrna byla swego czasu na sprzedaz, klubowicza :)


QP czy cabrio? bo cabrio sie nie dopatrzylem a szukam codziennie od dobrych 3 miesiecy.

Z reszta i tak wnioskuje, ze juz sprzedana. A tak a propos ogloszen, ktore wisza po pol roku i nie moga sie sprzedac to przypomina mi sie sredniowieczny test wody przeprowadzany na kobietach. Przywiazywano kobiecie kamien do nog i wrzucano do wody. Jak wyplynela to znaczylo, ze czarownica i palono na stosie. A jak nie wyplynela to znaczylo, ze jednak byla czysta :D

Tak mi sie sprzedala ta album_pic.php?pic_id=543 :( byla wystawiona w styczniu i pomyslalem, ze jeszcze poczekam :/


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 21:13 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Grzanio napisał(a):
czy to nie off topic?


zgadles, tutaj nie gielda.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL