Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 18:51

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy sprawy związane wyłącznie z Asterkami bez dachu.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 czerwca 2008, o 14:21 
mam zamiar kupic opla astre bertone bardzo chciałbym cabrio i teraz moje pytanie mam na oku astre cabrio ale silnik 1,6 czy jest sens sie pakowac?? on ma 98KM bedzie jakas przyjemnosc z jazdy? nie ukrywam ze lubie docisnąc rocznik jej 2002 a cena ładna dosyc bo 22tys prosze o jakies szybkie rady


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2008, o 14:29 
bardzo słaby silnik nie polecam do Bertone, jeśli ma być oszczędnie w miarę, przyjemnie to 1.8, jeśli ma być szybka to 2.0 turbo. Ja osobiście mam 1.8 i mi jak na razie starczy chodź następne autko będzie mocniejsze. Spalanie na poziomie 10 litrów (miasto).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2008, o 14:56 
Poza tym cabrio jest cięższa od coupe, więc osiągi będą jeszcze niższe. Jak chcesz samochód do lansu to bierz ją, a jak chcesz szybciej pojezdzić to w tej konfiguracji silnikowej na bnk będziesz zawiedziony


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2008, o 21:42 
wiecie co, ja mam wlasnie 1.6 silnik i nie narzekam. W miescie jest w porzadku bo przyspiesza calkiem niezle i rozsadnie pali a w trasie jesli jedziesz z otwartym dachem to i tak wiecej jak 120-140 nie wytrzymasz:] Z tym ze za slaby zgadzam sie, ale tylko jak zamkniesz dach i chcesz szybko smigac. Problemem nie jest sama duza predkosc, bo bertonka 1.6 naprawde moze szybko jechac, problemem jest rozpedzanie sie od 150-160 bo niestety slabo jej to idzie:]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2008, o 22:28 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sierpnia 2008, o 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Imię: Tomek
Silnik: Z16XE
Witam,

Ja również jeżdżę cabrio z silnikiem 1.6 16V i osobiście jestem zadowolony chociaż nie ukrywam, że są momenty kiedy chciałoby się mieć troszkę więcej "kucyków" :) Głównie poruszam się po mieście, więc i tak nie miałbym możliwości pośmigać szybciej.
Kiedy kupowałem autko miałem do wyboru albo 2.2 albo 1.6 wybrałem opcję drugą ale tylko dlatego, że autko było w dużo lepszym stanie technicznym. Reasumując zwróć uwagę na stan techniczny auta (dach), cabrio na naszym rynku za dużo nie ma więc nie można sobie przebierać w silnikach i kolorkach tak jak np. przy QP :)


Pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 17:06 
Co jak co ale ja mam swoje Cabrio z silnikiem Z16XE plus fabryczny CHIP. W Papierach ma 86KW nie wiem ile KM. Spalanie w Miescie (Szczecin) 8l/100km Berlin 9l/100km ; Trasa Sz-n - BrL ok 6l/100km. A mało tego na autobahn 210km/h V-MaX z otwartym dachem:) Niestety radia fabrycznego juz nie bylo slychac:P Ale polecam.


Góra
  
 
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 17:24 
ja bym radził jednak większy silnik, będą palić praktycznie tyle samo a lepiej jest miec pod noga trochę więcej koni... ja mam dwie x18xe1 i nie ma fajerwerków jeśli chodzi o moc a 1.6 jest jeszcze słabszy


Góra
  
 
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 18:11 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
TuRaZ napisał(a):
Z16XE plus fabryczny CHIP.


jaki???

TuRaZ napisał(a):
86KW nie wiem ile KM


około 115KM

TuRaZ napisał(a):
A mało tego na autobahn 210km/h V-MaX z otwartym dachem:)


chyba z żaglem

Cytuj:
Ale polecam.


nie rozśmieszaj mnie.Z16XE najgorsza opcja jaka może być do cabrio

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 18:48 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Cytuj:
nie rozśmieszaj mnie.Z16XE najgorsza opcja jaka może być do cabrio

Każdy ma inne wymagania i potrzeby w związku z silnikiem, mocą w zestawieniu z karoserią także może nie neguj i nie wyśmiewaj z góry tego co pasuje komu innemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 19:30 
Pablo11 1.6 to zwykła Astra nie jedzie prawie bez pałowania, zwróć też uwagę na bezpieczeństwo podczas wyprzedzania. Spalanie jakieś rewelacyjnie małe nie jest. Ja osobiście mam sztrucla, więc co innego niż benka, ale auto które waży (1.6 bo moje więcej) blisko 1.5 tony musi mieć jakąś moc.
Poza tym za 22 kpln to możesz chyba coś wybrać, jeśli chcesz to swoje Cabrio taniej Ci sprzedam :P


Góra
  
 
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 21:14 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Waldek
Silnik: inny
nono chłopcy nie spinajcie się.... :P TuRaZ odkopał temat sprzed 3 lat..:)
każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii.. może komuś wystarcza 1,6... jednak gdyby miał okazję pojeździć każdą wersją silnikową to wybrałbym przynajmniej 1,8 na pewno.


swoją drogą na początku października tydzień latałem 306 konnym cabrio i powiem szczerze, że zabawa przednia... ::tralala ;D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 22:13 
hehe, ja nie zauważyłem nawet :P


Góra
  
 
PostNapisane: 24 listopada 2011, o 01:18 
mała wtopa, ale w sumie może komuś przydadza sie opinie


Góra
  
 
PostNapisane: 24 listopada 2011, o 15:32 
ryba1 napisał(a):
TuRaZ napisał(a):
Z16XE plus fabryczny CHIP.


jaki???

Też mnie to ciekawi. TuRaZ napisz coś więcej, bo pierwsze słyszę o takim czymś.


Góra
  
 
PostNapisane: 24 listopada 2011, o 15:52 
moze inaczej... nie wiem czy fabryczny ale napewno byl od nowosci! W pierwszym dowodzie we Francji był wpis juz 86KW.
Jezeli chodzi o to czy najlepsza czy najgorsza opcja do Cabrio to nie wiem. Innymi nie jezdzilem... ale wydaje sie bynajmniej bardzo ekonomiczna. Dynamika pozostawia sobie do zyczenia ale nie tak wiele jak niektorzy twierdza. Zwlaszcza ze moje 1.6 idzie rowno do 140km/h z e36 1.8 lub vectra B - Sprawdzone!


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL