Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 11:41

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy sprawy związane wyłącznie z Asterkami bez dachu.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2009, o 20:00 
Zapomniałem o tym napisać - jest dokładnie jak napisał Tomek_28 :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2009, o 20:20 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 października 2008, o 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Artur
Silnik: Y22DTR
No to mamy sprawę rozwiązaną, dzięki Panowie za odzew :)

Pozdrawiam,
Art

_________________
"top down" non stop ::love


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2009, o 23:54 
Art napisał(a):
i właściciel mówi, że musi lekko popchnąć dach przy szybie przy otwieraniu, mój kolega miał to samo i po jakimś czasie dach mu się zupełnie przestał otwierać.


Wystarczy oczyscic i przesmarowac stelaz (laczenia) i problem znika :] .


Góra
  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 20:05 
reg10g napisał(a):
[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 13:57 ]
W lewej części przy siłowniku jest jakiś włącznik naciśniecie go pomogło. :)


o ktorym dokladnie miejscu piszesz? Gdzie znajduje sie ten silownik i przycisk?


Góra
  
 
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 09:11 
Koledze chodziło wtedy chyba o tą dźwigienkę.
Widać ją tutaj na czwartej fotce -> viewtopic.php?f=29&t=6758


Góra
  
 
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 22:48 
hbr napisał(a):
Koledze chodziło wtedy chyba o tą dźwigienkę.
Widać ją tutaj na czwartej fotce -> viewtopic.php?f=29&t=6758


niestety obok tej dzwigni nie dopatrzylem sie zadnego przycisku. Poza tym sluzy ona do podniesienia klapy ale przy zamykaniu dachu - w odwrotnej sytuacji, kiedy dach jest otwierany to najpierw trzeba by uniesc tylna czesc dachu i nastepnie klape luku na dach.

Ja mam zlozony problem ale nie wiem od czego zaczac. Samochod piszczy w momencie otwarcia go oraz spuszczenia z recznego jak rowniez przy zamykaniu. Zdiagnozowalem, ze jak samochod otwieram, to przez czas piszczenia mam zablokowany bagaznik. Dopiero zamek odpuszcza gdy piszczenie ucichnie.

Nie wiem od czego zaczac, a przynajmniej chcialbym spisac liste tego, czego nalezalo by sprawdzic. Mam przeciete kable w dachu, ale zlaczenie ich "na krotko" bez lutowania nie przynioslo efektu - nadal piszczy. No i prawde mowiac nie wiem co robic, nie wiem nawet czy jakbym zlutowal te kable to czy w ASO po podpieciu komputera beda w stanie zdiagnozowac usterke. Bo to, ze "dach nie dziala" to ja wiem.

Dzieki wszystkim za pomoc.


Góra
  
 
PostNapisane: 14 maja 2013, o 18:28 
Koledzy pomoże ktoś? Mam problem nie otwiera dachu ani nie zamyka, tylko "piszczy":( komputer wykrył dwa błędy: Błąd elektrozaworu pałąka i elektrozaworu składanego dachu. Może ma ktoś dostęp do jakiegoś schematu?


Góra
  
 
PostNapisane: 1 marca 2015, o 16:25 
Witam, przeglądałem już Wasze posty na forum ale wszystkim coś chociaż pika itp a u mnie kompletnie nic..A więc posiadam Bertonkę cabrio 2002 r.. Przekręcam kluczyk, zaciągam ręczny, bagażnik oczywiście zakmknięty, odpinam dźwignię od dachu w środku auta (wersja półautomatyczna), unoszę lekko ręką dach wciskam przycisk i niiic , 0 , cisza, nawet piknięcia. Wszycisk od opuszczania wszystkich szyb naraz również nie reaguje na nic, w ogóle nie działa, nie wiem czy jest to powiązane, ja strzelam jakiś sterownik ale podpowiedzcie coś, jestem w tym temacie zielony. Patrzyłem już wstępnie to sterowniki to dużo ich nie ma i każdy z napisem "FA" czyli full auto pewnie, a ja mam ten pół-automat więc pewnie taki sterownik nie będzie pasował. Dodam że jakoś w grudniu przestało mi działać ogrzewanie tylnej szyby, jak wciskam guziczek to coś pyka w okolicy bezpieczników po lewej stronie jakby od kierownicy ale na tym sie konczy, pyka za kazdym wcisnieciem i tyle, lampka sie nie zapala, ogrzewanie się nie załącza.Nie wiem czy w tym samym momencie przestało działać otwieranie dachu bo wtedy nie próbowałem. Chyba tyle, proszę o pomoc. Z góry dzięki


Góra
  
 
PostNapisane: 1 marca 2015, o 19:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lipca 2012, o 08:53
Lokalizacja: Inowrocław
Imię: Aleksander
Silnik: Z22SE
Ja niestety mam Full Automat więc jedynie mogę zgadywać i powiedzieć co ja bym zrobił :D

Pierwsze co bezpieczniki,i te za schowkiem kierowcy i te pod maską. (lista bezpieczników w instrukcji - http://instrukcja.pl/i/opel_astra_g_intrukcja_obslugi/pdf/4685 )
jeśli bezpieczniki ok to popytaj cyz znajomy jakiś niema kabla do samochodu, podpiąć pod komputer i tam możesz indywidualnie otwierać/zamykać szyby i każdym siłownikiem w dachu manewrować (tylko ostrożnie żeby nie uszkodzić czegoś)
Teraz tak jeśli dalej nie działa też przez komputer, sprawdzić czy szyby tylko tym przyciskiem do wszystkich szyb się nie otwierają czy przełącznikami w drzwiach też.
jeśli dalej nic to najlepiej na spróbowanie załatwić sterownik dachu do półautomatu podmienić i sprawdzić w bagażniku po prawej stronie za plastikami obok pompy dachu.
jeśli wiesz że nie załatwisz to hmmm nie wiem co dalej ;/

_________________
Gdy już dochodzisz do granic możliwości swojego silnika, cała maszyna drga od tej mocy a licznik wyskakuje w górę, nasuwa się jedno pytanie:

a może by tak wrzucić, dwójkę ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 marca 2015, o 23:49 
Dzięki za sugestie. No bezpieczniki małe w środku , lookałem, są ok. Nie lookałem tylko dużego nr 1 w środku - wg tej instrukcji jest od dachu. A co do tych pod maska to nie sa tu opisane ktory jest od czego któryś też ma coś wspólnego z dachem? Zamieniałem również przekaźniki te brązowe, te obok pompy dachu, więc domyślam sie ze maja cos z tym wsponego ale nie wiem nawet ktory jest od czego bo nie moge tego nigdzie znaleźć i tam jest jeszcze taki bezpiecznik 25 A, nie mam pojecia czy jest on dobry bo nie mam takiego na zamiane jutro to rozkminie. No właśnie nie mam od kogo wziąć tego sterownika a na allegro nie wiem czemu wszystkie są do wersji full automat, a rozumiem ze sie roznia. Szyby z guzikow w drzwiach sie otwieraja normalnie, ale ten przycisk ktory otwiera wszystkie szyby naraz nie dziala w ogole , nie reaguje, nie ma zadnego piknięcia nawet po naciśnięciu go, tak samo jest z przyciskiem od dachu. A taki standardowy elektryk samochodowy jak podepnie pod kompa mi auto to powie mi jaka jest przyczyna nie otwierania się dachu??


Góra
  
 
PostNapisane: 3 marca 2015, o 11:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lipca 2012, o 08:53
Lokalizacja: Inowrocław
Imię: Aleksander
Silnik: Z22SE
Nie powie, ale w oprogramowaniu do opla jest też sterowanie dachem przez komputer, tak więc będzie mógł sprawdzić czy wina leży w sterowniku czy w fizycznym uszkodzeniu przełączników (guzików do otwierania/zamykania)

Prawdopodobnie sterownik ale hmmm nie wiem, widzę że jesteś w Warszawy, więc najprościej byłoby w temacie z Mazowieckim popytać się czy ma ktoś komputer udostępnić na chwilę albo ma może jakiegoś ,,szpeca" od Cabrio.

_________________
Gdy już dochodzisz do granic możliwości swojego silnika, cała maszyna drga od tej mocy a licznik wyskakuje w górę, nasuwa się jedno pytanie:

a może by tak wrzucić, dwójkę ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2015, o 15:04 
Zaraz popytam dzięki za sugestie :)

dodane: 7 marca 2015, o 15:04

Problem rozwiązany, podłączyliśmy się pod kompa, komp w ogole nie chcial sie polaczyc z autem, problemem okazał się bezpiecznik 5A, opisany w schemacie jako oświetlenie wnętrza, nie wiem co miał do dachu ale ok :) Zmieniliśmy go,komp sie polaczyl, zostaly pokasowane błędy, ogrzewanie tylnej szyby zaczęło się już załączać, dach zaczal piszczeć ale sie nie skladal z guzika, zlozylismy ręcznie i dalej juz poszedl z automatu, dzieki i pozdrawiam :)


Góra
  
 
PostNapisane: 17 marca 2015, o 12:55 
Witam nie otwiera mi się dach pika szyby nie zchodzą w dół przyciskami w dzwiach szyby działają normalnie. (półautomat) Auto mam od 4 lat i nigdy nie było problemów. Po sprawdzeniu błędów w op-com:

OP-COM - Okno odczytu KW2000> 2001|Astra-G|Nadwozie|Sterownik składanego dachu

Klucz #1: 6B
Klucz #2: 8F

Ustawiony normalny parametr synchronizacji.

vehicleManufacturerECUHardwareNumber 12669B00
systemSupplierECUHardwareNumber: H41
systemSupplierECUSoftwareNumber: 12b
systemNameOrEngineType: Soft Top ctrl HA

Identyfikator: 0102

CalibrationDate: 20010327


Łączna ilość kodów błędów: 3

B1319 - Tylne elektr. podnoszone szyby, przerwany obwód w trybie podnosz.
(04) - Nie występuje

B1318 - Przednie elektr. podnoszone szyby, przerwany obwód w trybie opuszcz.
(04) - Nie występuje

B3673 - Tylne elektr. podnoszone szyby, przerwany obwód w trybie opuszcz.
(04) - Nie występuje

Po skasowaniu błąd nie wraca chyba ze rozłożę ręcznie to błędy wyskakują. składanie działa w 100 proc. w zeszłym tygodniu działał normalnie.

Czy ktoś coś pomożę? jak zacząć gdzie szukac przyczyny?


Góra
  
 
PostNapisane: 17 marca 2015, o 16:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lipca 2012, o 08:53
Lokalizacja: Inowrocław
Imię: Aleksander
Silnik: Z22SE
Tak jakbyś przerwał rozkładanie w połowie i coś zacinało.
spróbuj opuścić szyby do końca i wtedy zobacz czy dach działa, takie na szybko coś pomyślane :) (oczywiście wpierw skasuj błędy :D )
jak nie pójdzie, zobacz bezpieczniki, skoro normalnie szyby chodzą to coś z sterowaniem dachem jest nie tak.

_________________
Gdy już dochodzisz do granic możliwości swojego silnika, cała maszyna drga od tej mocy a licznik wyskakuje w górę, nasuwa się jedno pytanie:

a może by tak wrzucić, dwójkę ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 marca 2015, o 20:26 
też próbowałem i nic... brak pomysłów dziś 4 godziny próbowałem wszystkiego i nic jutro musze złożyć i sterownika poszukać... ::beczy


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL