Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:24

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 października 2010, o 19:07 
Witam.
Prosil bym o porade w wyborze niektorych elementow CA [skromnego] do w miare spokojnego sluchania muzyki na dlugich trasach, czasami mocniejszego uderzenia w bardziej imprezowy dzien :D
Slucham glownie Trance'u, Hip Hopu, Electro, Dub-Step'u, rzadziej [hard]rocka, muzyki pop z radia etc.

Teraz po kolei - to co juz mam :

W mojej Asterce mam radio - Sony CDX-GT929U Xplod - http://www.youtube.com/watch?v=06Px35j9Zo4&feature=fvw
Takie bylo juz w aucie kiedy je kupilem. Nie chce go zmieniac.

Do bagaznika kupilem zestaw - Edge EDB12 12" Active Subwoofer - http://www.halfords.com/webapp/wcs/stor ... yId_165748
Dzisiaj kupiony, swojego nie rozpakowalem jeszcze nawet ale odsluch tego suba byl, w mniejszym aucie co prawda ale dla mnie jakosc dzwieku jest nawet bardziej niz zadowalajaca, w 100% wystarczy jak na moje ucho hehe :)


Czego potrzeba - ???

- Wygluszenia matami / gabkami - jest to w planie i niedlugo [tydzien / dwa] sie za to wezme.
Gdzie i jakie maty najlepiej kupic ? Szukam kogos / firmy wysylajacej za granice.
Nie chodzi o najtansze, wazne zeby maty byly lekkie, i doszly na moj adres :)

- Glosniki :
Myslalem zeby kupic 2-DROŻNE GŁOŚNIKI WSPÓŁOSIOWE POWERBASS 2XL-652 - 299zł za kpl - 4 sztuki zeby miec takie same na przod i tyl.
Czy glosniki takie moga grac jakis czas na samym radiu, czy od razu trzeba kupic wzmacniacz ?
Jesli bez wzmaka sie nie da ani troche to jaki pod nie kupic?

I jaka jest roznica w dzwieku pomiedzy 2XL-652 a 2XL 6C ? [oba zestawy pod wzmacniaczem]
Jesli tylko glosnosc to zostaje przy 2XL-652. Cenowo znacznie sie roznia te zestawy a z opisow wynika ze oba sa super.
Ewentualnie na przedzie moglbym dac 2XL-6C a z tylu 2XL-652 ale jaki wzmacniacz pod taki zestaw kupic?
I gdzie dorwac dystanse do zamontowania takich powerbassow, lub gdzie kupic zestaw glosnikow z dystansami w komplecie ?

To tyle pytan :D
Jak widac uparlem sie na jakies powerbassy i wybierac chcialbym tylko z modeli tej firmy.
Radio i sub jakie mam takie mam i tak juz musi zostac. A moze sa jakies modele powerbassow inne od tych ktore wymienilem a dajace satysfakcjonujacy dzwiek nawet pod samym radiem ?
Nie chcialbym rozladowywac za szybko akumulatora na postoju ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 9 października 2010, o 21:47 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Żadnych współosiowych
Na przód odseparowany dwudrożny - na tył ewentualnie jeśli już chcesz zmieniać to możesz dać współosiowe
Całość (i przód i tył) może bez przeszkód grać pod samym radiem - docelowo odseparowany przód na wzmaka a tył może robić tło na samym radiu.
Dystanse (szukaj jako dystanse do Astry II) i maty dostaniesz chociażby na allegro - musisz poszukać jakie Ci odpowiadaja - sporo tego jest.
Dystanse jak masz trochę umiejętności i odpowiednie narzędzia to wytoczysz spokojnie sam.
Co do samych powerbassów nie wypowiadam się - słyszałem jakieś przez chwilę ale to za krótko żeby coś powiedzieć

Co do wzmaka to zależy co chcesz pod niego podpiąć - czy całe autko czy tylko przód czy przód i skrzynię.

Ps. Trochę się pośpieszyłeś z tym "subem" - lepiej byłoby samą skrzynię i wszystko pod jeden wzmacniacz a tak jeśli dasz przód na wzmaka to będą Ci ciągnęły dwa wzmaki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 października 2010, o 23:29 
Adaś napisał(a):

Ps. Trochę się pośpieszyłeś z tym "subem" - lepiej byłoby samą skrzynię i wszystko pod jeden wzmacniacz a tak jeśli dasz przód na wzmaka to będą Ci ciągnęły dwa wzmaki


True...

Czyli w moim przypadku skoro sub jest jaki jest a wymagania do CA nie sa jakies wielkie, wypadalo by zamontowac zestaw jakichs glosnikow ktore zagraja pod moim radyjkiem bez wzmacniacza ??
Skoro sub da niskie tony, to jakie glosniki dac na przod a jakie na tyl? [100% chce wymienic wszystkie 4 seryjne w aucie].
Jakie modele polecacie w takim przypadku ?? [sub na wzmaku , reszta bez].

Dodam ze na co dzien, np. w trasie do lub z pracy czy na zakupy, ustawiam glosnosc radia na 10 podczas jazdy.
Jak chce posmigac przy glosnej muzyce to podkrecam na max 18. Przy 10 da sie normalnym tonem rozmawiac w aucie. Przy 18 trzeba mowic glosniej ale tez da sie pogadac. Znam ludzi sluchajacych muzyki tak glosno ze zaglusza nawet krzyk lol, nie potrzebuje az takiego naglosnienia :) Ale chcialbym uzyskac naprawde czyste nie zamulone tony srednie i wysokie.


Góra
  
 
PostNapisane: 10 października 2010, o 16:20 
Cooker hertz esk odseparowny tylko że potrzeba do niego wzmacniacza ale ma sporą moc i 93 albo 94 db, Ewentualnie helixy dark blue pod samo radio. Nie polecam DSK-miałem. PB nigdy nie słyszałem.


Góra
  
 
PostNapisane: 10 października 2010, o 17:30 
Naczytalem sie dzisiaj oporowo na ten temat, kazdy mowi ze front odseparowany i pod wzmaka najpierw jako podstawe.
Wiec wydaje sie ze nie ma co od dupy strony za CA sie zabierac i pojechalem wiec dzisiaj do sklepu i oddalem mojego suba... lol :)

Ide za rada, i do mojego radia dobiore teraz zestaw odseparowany na przod, dodam cos dwodroznego na tyl i jak to juz bedzie pomysle nad subem.
Lacznie to bedzie 5 glosnikow [7 z tweeterami, nie wiem czy to ma znaczenie przy wyborze wzmaka] wiec jedyne pytanie jakie chwilowo pozostaje to :

- Jaki wzmacniacz wybrac pod zestaw - przod : Powerbass 2XL-6C : Glosniki odseparowane
moc RMS/Max.: 90/180 W
impedancja: 3 ohm (do 25% więcej mocy uzyskanej ze wzmacniacza - GRATIS)
pasmo przenoszenia: 59 - 20 000 Hz
efektywność (1W/1m): 91 dB
tweeter: kopułka 25mm z czystego cienkiego jedwabiu

tyl : Powerbass 2xl-652 : 2-DROŻNE GŁOŚNIKI WSPÓŁOSIOWE
-moc RMS/Max.: 75/150 W
-impedancja: 3 ohm (do 25% więcej mocy uzyskanej ze wzmacniacza - GRATIS)
-pasmo przenoszenia: 59 - 21 000 Hz
-efektywność (1W/1m): 90 dB

bagaznik - wstawie tam pewnie suba jakiegos malego jak np VIBE SLR
•SLICK SLR12 - Slick 12" subwoofer in custom made enclosure
•RMS Power: 400w
•Peak Power: 1200w
•Impedance: 4 Ohms
•Dimensions: H360 x W400 x D400

Czy takie rozwiazanie jest OK?
I znacie jakies konkretne modele wzmacniaczy ktore by mi zasilily taki komplet ? Dobre i tanie..... huh ??

Edit :

Na powerbasy sie uparlem bo cala muze moja mam w mp3 i niestety nie wszystko losless nawet nie 320kb/s, niektore ripy z youtube maja ponizej 200kb/s huh. I wlasnie sluchalem mp3 na powerbassach i na kazdych innych glosnikach jakie sa w okolicznych sklepach audio i na PB brzmialy mi mp3ki najfajniej dla mojego ucha :) Na reszcie jakos tak plasko i niemal bez odczowalnego basu... Hertzy nawet u mnie w okolicy nie maja wiec nie testowalem, a blaupunkty za 109 euro graly chyba gorzej niz seria w astrze.... no moze przesadzam ale w porownaniu do reszty bylo slabo.


Ostatnio edytowano 10 października 2010, o 17:48 przez Cooker, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 10 października 2010, o 17:35 
jak chcesz wydac 299 na power basy to dorzuc 50 zyla i wez teca zestaw dystanse nie musza byc z mdfu sa gotowce z pastiku jak orginał , jak by co pisz na priv.


Góra
  
 
PostNapisane: 10 października 2010, o 18:10 
Cooker kup wzmacniacz żeby było przynajmniej o te 10- 20 wat rms więcej na kanał niż głośniki mają czyli głośniki 90w wzmanczniacz 100w RMS, wtedy będzie to dobrze grało. Wzmacniacz musi wysterować głośniki, dla przykładu- Sub alpine 250wrms powinien mieć 400wrms- tak pisza na stronce. Subwoofer to ja ci polecam z BR bo astra ma przegrodę bagażową a różnicy nie usłyszysz w jakości. Dobre suby robi Alpine type E albo lepiej R- 500w RMS.


Góra
  
 
PostNapisane: 10 października 2010, o 21:08 
BR czyli Bass Reflex ? Nie mam pojecia jakie sa roznice przy przegrodzie bagazowej lub bez , moglbys mi cos wiecej napisac o tym ?
Jak w przypadku przegrody zadziala sub z BR i bez ? co lepsze i DLACZEGO ? :D

Aha i nie widzialem takiego wzmacniacza co by mial 400 rms na piatym kanale , a jak cos zmostkuje to z 5 nie zrobi sie czasem za malo kanalow zeby podpiac cala reszte ?
Nie mam pojecia o wzmacniaczach, czyli na glosniki w kabinie starczy 4 kanaly po 100 wat, a jak uzyskac 400 dodatkowe na woofer??
Nie mow mi ze drugi wzmakol :D

Jak ktos moze to niech poda jakis przykladowy wzmacniacz pod moj zestaw glosnikow, i przykladowy sub do tego , tak zeby jeden wzmacniacz ciagna cale audio ?????? :)
Sub nie musi robic trzesienia ziemi w okol auta btw ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 11 października 2010, o 07:13 
BR to bass reflex zwiększa głośność subwoofera ale bass robi się mniej precyzyjny. Odnośnie przegrody- wsadzając takiego samego suba do Hathbacka i do Coupe gdzie jest przegroda to ten sub będzie dużo lepiej słyszalny w Hathbacku. Co do wzmacniacza to kup sobie 4 kanałowy, 2 kanały podpinasz pod przednie głośniki a kolejne dwa mostkujesz ze sobą czyli podpinasz z jednego kanału + a z drugiego kanału - będzie to pokazane na wzmacniaczu. Mostkując np 2x65w RMS otrzymujesz 210W rms na subwoofer, jeszcze trzeaba przełączyć filtr dolnoprzepustowy zeby leciały tylko tony niskie.


Góra
  
 
PostNapisane: 11 października 2010, o 11:29 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Cytuj:
BR to bass reflex zwiększa głośność subwoofera

Skuteczność ::sciana
Cytuj:
będzie dużo lepiej słyszalny w Hathbacku

Suba nie ma być słyszalny.
Cytuj:
Mostkując np 2x65w RMS otrzymujesz 210W rms

Nie jest to zasadą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 października 2010, o 18:51 
Adaś tak dokłądnie o skuteczność mi chodziło mniej więcej o 3db, a co do mostkowania to był przykład z blaupunkta.


Góra
  
 
PostNapisane: 17 października 2010, o 19:04 
Na ten moment bedzie to wygladac tak :

Przod - Powerbassy 2xl-6c - pod wzmakiem
Tyl - Helixy Dark Blue 6.1 pod radiem

Wzmacniacz kupilem za 590pln - JBL GTO 1004

SPECYFIKACJA
ilość kanałów- 4
typ wzmacniacza klasa AB
moc RMS przy połączeniu zmostkowanym= 2 x 280 W
moc RMS, 2 Ohm= 4 x 140 W
moc RMS, 4 Ohm= 4 x 100 W
podbicie basu- tak

Za glosniki i wzmak juz poplacone towary ida do mnie.

Ostatnia opcja jaka musze dobrac to subwoofer ktory mi zagra naprawde nisko na tych 280 watach z mostka.
Mowicie ze cos z Bass Reflexem.

Jaki sub kupic ? Najbardziej mi zalezy abyscie pomogli mi dobrac parametry suba, i najlepiej zeby to byla gotowa skrzynia.
Ile wat ma miec ? Jaki rozmiar do naszego bagaznika? Jakies linki do konkretnych modeli ?

edit :

Wzmak ma tak napisane - zwrotnica bez filtra/LP/HP
OCB ? I czy to ma wplyw na wybor Subwoofera ?


Góra
  
 
PostNapisane: 17 października 2010, o 20:40 
moze jbl :) i to taki co ma 250 -300 rmsu !!!! a nie max music power :)
"zwrotnica bez filtra/LP/HP" jak to ten wzmak nie ma filtrów ??? musi miec inaczej na suba sie nie nadaje :)
zrob fotki jak bedziesz miał wzmak :)


Góra
  
 
PostNapisane: 17 października 2010, o 22:17 
Cooker widzę że kolega słucha się innych i dobrze wybrał ;) chcesz mieć niski bass to kup to http://www.audiophile.pl/p/1368_alpine_sbe-1243br ja mam identyczny i już przy 210W rms robił na wszystkich wrażenie a schodzi naprawde baaardzo nisko. Jeżeli jesteś zainteresowany to może i ci go sprzedam bo do mnie nie wchodzi skrzynka, jak coś to PW ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 18 października 2010, o 13:09 
Podeslesz mi jakies fotki tego suba ? zlookam czy nie jest zbytnio porysowany/obity etc :)

A to foto wzmaka. Obrazek

Ja sie nie znam, ale wydaje mi sie ze regulacja tam jednak jest. Mam racje ? :D
Jesli tak, to na suba podejdzie bez problemu ?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL