Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 19:33

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sierpnia 2010, o 20:53 
Cześć,

zastanawiam się czy zmiana seryjnych głośników na inne (wysoki model) ma sens.
Będzie o wiele lepszy dźwięk? Czy te seryjne wcale nie są takie słabe?

Może lepiej poczekać i odłożyć kasę na wzmacniacz i odpowiednie do niego głośniki.
Pozdr.


Góra
  
 
PostNapisane: 4 sierpnia 2010, o 21:08 
temat walkowany 1000 razy, zacznij od radia. potem baw sie w glosniki, wzmacniacze, tuby, wytlumienia itp itd.
wszystko masz na forum.


Góra
  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2010, o 11:10 
marioo napisał(a):
temat walkowany 1000 razy, zacznij od radia. potem baw sie w glosniki, wzmacniacze, tuby, wytlumienia itp itd.
wszystko masz na forum.


Pytałem o coś innego. Może nie jasno. Już tłumacze. Chce ustalić jakość seryjnych głośników. Czy zmiana tylko i wyłącznie ich wpłynie znacząco na jakość dźwieku.

Co do reszty zabawy to nie masz racji. Przede wszystkim wkładanie tuby do cabrio to zły pomysł. Nie daje takiego efektu jak w aucie z dachem.
Kluczowym jest zakup wzmacniacza i odpowiednich do niego głośników oraz przygotowanie na nie miejsca w tym wytłumienie. Radio na sam koniec. Przy dobrym wzmacniaczu radio za 400 zł będzie grać podobnie do tego za trzy razy tyle.


Góra
  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2010, o 11:20 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 października 2008, o 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Artur
Silnik: Y22DTR
reg10g napisał(a):
Pytałem o coś innego. Może nie jasno. Już tłumacze. Chce ustalić jakość seryjnych głośników. Czy zmiana tylko i wyłącznie ich wpłynie znacząco na jakość dźwieku.


Marioo Ci odpisał na Twoje pytanie, żebyś zaczął od radia.

Na forum koledzy pisali, że seryjne radio nie jest w stanie "obsłużyć" seryjnych głośników. Po wymianie radia, efekt - według kolegów - jest naprawdę zaskakujący :)

cheers,
Art

_________________
"top down" non stop ::love


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2010, o 12:05 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
Zmiana głośników i wygłuszenie drzwi dużo da. Nie musi być to sprzęt za parę tysięcy żeby poczuć poprawę. Mnie cała inwestycja kosztowała niecały tysiąc (radio, głośniki, kable i mata dekarska) i jestem bardzo zadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2010, o 13:57 
tak jak Art napisal, zadales pytanie to Ci opodwiedzialem.
nie pisales ze masz Cabrio to raz, a dwa zmien radio a nie glosniki. do seryjnego radia nawet wzmacniacza nie podlaczysz tak jak trzeba.


Góra
  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2010, o 14:09 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Cytuj:
Przede wszystkim wkładanie tuby do cabrio to zły pomysł. Nie daje takiego efektu jak w aucie z dachem.

Jak wkładasz tubę to nie ma się co dziwić że nie ma efektu i nie będzie. ::lol
Włóż porządną skrzynię bassową i od razu nauczysz się rozróżniać te dwie konstrukcje. Poza tym jak dasz porządny sprzęt nawet ze średniej półki to bass będziesz czuł a nie słyszał chyba że masz inne priorytety to wtedy polecam w\w tubę ::haha
Co do pytania to ostatnio np. słyszałem Herz'e Dark Blue na seryjnym radiu i to była kompletna porażka. W pewnym momencie zaczynały piszczeć, harczeć i tyle było z nich pożytku :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2010, o 22:50 
Adaś napisał(a):
Cytuj:
Przede wszystkim wkładanie tuby do cabrio to zły pomysł. Nie daje takiego efektu jak w aucie z dachem.

Jak wkładasz tubę to nie ma się co dziwić że nie ma efektu i nie będzie. ::lol
Włóż porządną skrzynię bassową i od razu nauczysz się rozróżniać te dwie konstrukcje. Poza tym jak dasz porządny sprzęt nawet ze średniej półki to bass będziesz czuł a nie słyszał chyba że masz inne priorytety to wtedy polecam w\w tubę ::haha
Co do pytania to ostatnio np. słyszałem Herz'e Dark Blue na seryjnym radiu i to była kompletna porażka. W pewnym momencie zaczynały piszczeć, harczeć i tyle było z nich pożytku :(


Widziałeś coś takiego w cabrio?
Wczoraj testowałem taki wynalazek w cabrio golfie, IMO stracona kasa, lepsze instalacje pod samo siedzenie.


Góra
  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2010, o 23:13 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Cytuj:
Widziałeś coś takiego w cabrio?
Wczoraj testowałem taki wynalazek w cabrio golfie, IMO stracona kasa, lepsze instalacje pod samo siedzenie.

Można powiedzieć, że mam to na co dzień :]
i nieraz w cabrio juz montowałem\widziałem\słuchałem skrzyń - jest to specyficzna przestrzeń jak każdy inny samochód ale bez przesady, że niemożliwa do nagłośnienia dobrej jakości. ::coll
Chyba pozostaniemy przy swoich stanowiskach - każdy ma inne ucho. A o instalacji pod siedzenie to już w ogóle raczej nie będę się wypowiadał bo to przykre :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sierpnia 2010, o 10:49 
Adaś napisał(a):
Cytuj:
Widziałeś coś takiego w cabrio?
Wczoraj testowałem taki wynalazek w cabrio golfie, IMO stracona kasa, lepsze instalacje pod samo siedzenie.

Można powiedzieć, że mam to na co dzień :]
i nieraz w cabrio juz montowałem\widziałem\słuchałem skrzyń - jest to specyficzna przestrzeń jak każdy inny samochód ale bez przesady, że niemożliwa do nagłośnienia dobrej jakości. ::coll
Chyba pozostaniemy przy swoich stanowiskach - każdy ma inne ucho. A o instalacji pod siedzenie to już w ogóle raczej nie będę się wypowiadał bo to przykre :(


Będzie okazja to zademonstrujesz. :)


Góra
  
 
PostNapisane: 6 sierpnia 2010, o 12:32 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Może małe sprostowanie :D
Cabrio nie mam ale garażuje garaż w garaż z kolesiem który ma CLK cabrio i u niego przykładowo coś takiego modziliśmy. Wcześniej miałem cabrio i też jeździła skrzynia bassowa.
Takiej małe sprostowanie żeby nie było że mam to na co dzień u siebie (chociaż w qp też skrzynia jeździ) ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sierpnia 2010, o 10:18 
Z otwartym dachem było dobrze?

Jak jest hardtop zamknięty to inna bajka o ty tym nie mówimy co nie? :)


Góra
  
 
PostNapisane: 7 sierpnia 2010, o 10:32 
To rozwiązanie _wydaje_ mi się lepsze niż skrzynia w bagażniku.
Musze gdzieś tego posłuchać.

Obrazek
http://www.garage-of-sound.de/mediac/45 ... 000991.JPG

Obrazek
http://www.garage-of-sound.de/mediac/45 ... 000970.JPG


Góra
  
 
PostNapisane: 7 sierpnia 2010, o 10:40 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
To jest to Clk pierwsze W208 - tam chyba w ogóle nie ma hardtopa do dokupienia.
Ogólnie to juz o tym pisałem w innym temacie :
viewtopic.php?f=28&t=6864
W tym Clk jest założony aktualnie sprzęt Lanzara - przód + skrzynia i jest bajeczka :]
Wiadomo, że jak otworzy dach to traci trochę efekt ale i tak jest zadowolony.
Wiesz co ciężko coś pisać - dla mnie gra idealnie a Ty byś posłuchał i powiedział, że to shit także to jest dość subiektywne i ciężko zachwalać.
Natomiast w e36 też cabrio - na początku był jakiś aktywny badziew który usiłował robić bass - zmieniliśmy to na Kickera - normalną poczciwą skrzynię bassową dopasowaną do bagażnika i gra rewelacyjnie.
Z tym, że wiadomo, że ciężko jest nagłośnić cabrio ale o tym to nie ma co pisać bo to mówi co druga osoba.
Jak dasz przyzwoity sprzęt to zagra na relatywnie przyzwoitym poziomie - innej opcji nie ma.
Trochę odchodzimy od tematu X.

Włóż skrzynię na przednie chodniczki i posłuchaj - moim zdaniem mało przktyczne


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sierpnia 2010, o 12:12 
no cóż zarówna ja, jak i Art może potwierdzić, że w miare zadowalające audio można uzyskać nie zmieniająć, głośników.

znaczy ja powiem tak, generalnie seria, a Morel Tempo 6 które miałem to zupełnie inna bajka.

jak zmienialismy głośniki i wyjmowalem morele, a wkladalem serie, to jakby mi ktos zatkał uszy, czułem, ze te dzwieki sa jakby ograniczone.

ale żeby to grało, łupało i było generalnie ok, wystarczy radio średniej klasy.

ja miałem JVC modelik taki za 300zł, do tego wzmacniacz pod skrzynie Car-Powera i skrzynie JBL 30cm głośnik.

grało zadowalająco ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL