Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:28

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 czerwca 2010, o 11:39 
Witam wszystkich, postanowiłem dać to jako nowy wątek bo nie umiałem znależć to co chciałbym się dowiedziec.
Mianowicie czy ktoś wytłumiał drzwi mając fabryczne głośniki??? chodzi mi o dźwięk jaki jest po wytłumieniu. U mnie efekt jest taki że dźwięk uległ całkowitej zmianie, średnica zrobiła się łagodniejsza bez tych dziwnych rezonansów co spowodowało uwypuklenie góry, natomiast bas zadziwił mnie najbardziej w zasadzie nie uległo powiększeniu jak to sie spodziewałem ale stał się bardziej krótki kontrolowany, różnice słychać na nizszych rejestrach tam może jest go troszke więcej ale ten wyższy bas jakoś mi się już tak nie podoba. Czy ktoś zauważył tez taki efekt u siebie???? Przypominam że głośniki fabryczne, inne dopiero bedą dobierane, jakie będą w ostateczności dopiero sie okaże. Pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: 18 czerwca 2010, o 14:42 
a powiedz czy Wyciszyło to samochód podczas jazdy?


Góra
  
 
PostNapisane: 18 czerwca 2010, o 22:06 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
u mnie na 100%:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 czerwca 2010, o 00:01 
dużo zależy też od tego ,,czym" się wytłumia drzwi podczas jazdy jest ciszej a jeśli chodzi o głośniki to głos nie ,,ucieka" na zewnątrz samochodu tylko zostaje w środku o seryjnych głośnika nie będę się wypowiadać bo przed wygłuszeniem od razu je zmieniłem na INFINITY REFERENCE i ogółem mogę te głośniki pochwalić model to 6520cs gdyby ktoś był zainteresowany basu co prawda nie dają za dużo ale od czego mamy suba w bagażniku ;)
pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: 20 czerwca 2010, o 11:01 
tak jest ciszej a przede wszyskim drzwi się lepiej zamykają tzn ciszej i lepszy odgłos :-). w tym tygodniu zaczynam zabawe z głośnikami co prawda narazie będą to 2 różne modele tonsilu ale jeden jest moim zdaniem bardzo dobry, a jak gra to się dopiero okazę. jeszcze jedno pytanie ile warstw mat macie dane 1 czy 2, ja dałem podwójną warstwę w okolicach głośnika, docelowo jeszcze chce wytłumic drzwi gąbką akustyczną tu juz eksperymentalnie tak aby nie przetłumić.
Co do muzyki na zewnątrz też ja złychać ale jest troszkę ciszej.
Te infinity to w jakiej cenie masz??? Wczoraj wpadły mi w oko głośniki morel ale o cene narazie się nie pytałem bo mogłaby zabić, a w aucie to nie ma co przesadzać.
Pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: 21 czerwca 2010, o 08:14 
co do wkładania gąbki akustycznej to ja bym się mocno zastanowił pochłania wodę i będzie długo utrzymywać wilgoć co może powodować korodowanie elementów wewnącz komory


Góra
  
 
PostNapisane: 21 czerwca 2010, o 11:12 
warstw mam 1 ale tak jak mówię są maty i ,,maty" tak że to już od Ciebie zależy co do głośników ja ich nie sprzedaje ale myślę że za jakieś 400 parę złotych szło by je dostać ja jak je kupowałem były za ponad 500 ale się opłacało :) co do maty to gąbki akustycznej kolega zielak333 ma racje może wodę trzymać więc nie ma co przesadzać :)
pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: 21 czerwca 2010, o 11:49 
z tego co sie orientuję to są materiały "gąbki ktore nie trzymią wody, wiadomo jak woda sie będzie skraplac w drzwiach to na pewno bedzie wilgoc ale nie powinno to ciągnąc wody jak zwykła gąbka do mycia. moze ktoś zna jeszcze jakieś inne materialy tłumiące. Jeszcze pytanie ktoś może wie jaka jest objętośc drzwi, i czy ktoś bawił się może z jej ograniczeniem???


Góra
  
 
PostNapisane: 17 marca 2011, o 15:44 
a co myslicie o tym wygluszeniu??
http://img138.imageshack.us/i/1495533422.jpg
http://img848.imageshack.us/i/14955334621.jpg

czy moze te
http://img846.imageshack.us/i/1464716070.jpg


Góra
  
 
PostNapisane: 17 marca 2011, o 16:14 
pierwsze dwie fotki odradzam zwykła pianka do wygłuszania pomieszczeń lub kolumn trzecia fotka jak najbardziej poszukaj jakiejś dobrej firmy żebyci asfaltem nie jechało jak się zrobi ciepło.


Góra
  
 
PostNapisane: 17 marca 2011, o 16:57 
co polecasz zeby nie smierdzialo?


Góra
  
 
PostNapisane: 17 marca 2011, o 17:09 
Co powiecie o matach STP VIBROPLAST M1? zdaje to egzamin, zakładał ktoś takie. Czytałem tez pochlebne opinie o Dynamat Extreme, jakie są między nimi różnice.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL