Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 7 maja 2024, o 22:43

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 czerwca 2010, o 06:16 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia

Dołączył(a): 21 października 2009, o 10:57
Lokalizacja: Będzin
Imię: Krystian
Silnik: inny
Witam.
Mam możlowość kupna zestawu: Wzmacniacz MacAudio MPX 2000 i skrzynia kenwooda na głośniku Kenwood kfc w2512 sprzet na gwarancji za cene 320zł.

W tej chwili posiadam skrzynkę Magnata Edition B30.
Na elektrodzie polecali mi nie kupować tamtego zestawu tylko do tej skrzynki kupić Blaupunkt THA280 - używanego, numer aukcji z allegro; 1081469005

Doradzcie co bardziej się opłaca ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 czerwca 2010, o 08:14 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Witam
N Twoim miejscu zacząłbym od zmiany wzmacniacza. Ten Magnat którego masz wcale nie jest zły. Wczoraj miałem okazję takiego testować na swoim setupie i powiem, że gra to całkiem przyzwoicie i mięciutko. Jest dość elastyczny i nie "stuka" drewnianie jak niektóre suby.
Dodam, że był w zmienionej budzie - większa(litrażu nie pamiętam) 2xbassreflex.
Reasumując z tego suba przy lepszym wzmaku można coś niecoś wydobyć co może zadowolić.
Dalej. Z produktami Mac Audio często mam styczność. Ogónie nie mogę się przyczepić ale niewątpliwie robią lepsze suby niż wzmacniacze...
O Kenwoodzie nie mogę się wypowiedzieć - nie miałem jeszcze okazji się stykać z produktami tej firmy - niemniej jednak patrząc na parametry tego głośnika to wzmak przydałby się mocniejszy niż ten Mac Audio z zestawu, który rozważasz.
Blaupunkt - moim zdaniem poza skalą. (w moim odczuciu to sprzęt z niższej półki - nie przepadam za ich produktami)

Co do "opłacalności" to ta cena jest całkiem niezła - wzmak Mac Audio ok 150 i Kenwood 200-280.

Reasumując - Magnata którego posiadasz bym nie zmieniał natomiast zainwestowałbym w wzmaka z zapasem mocy żeby w przyszłości można było zmienić tylko suba (gdyby możliwości Magnata za jakiś czas się wyczerpały)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 czerwca 2010, o 08:35 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia

Dołączył(a): 21 października 2009, o 10:57
Lokalizacja: Będzin
Imię: Krystian
Silnik: inny
Adaś dzięki wielkie za odpowiedz. A którego wzmaka mógłbyś mi polecić?
Teraz mojego Magnata napędza Magnat Classic 180, ktory siedzi w schowku. Znajdzie się jakiś dobry do 200zł? Może być 1 kanałowy bo to tylko do napędzenia skrzynki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 czerwca 2010, o 18:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Jeśli tylko do suba i w tej kwocie to brałbym Crunch V150.
Kilku osobom polecałem wzmaki tej firmy i są zadowolone.
Mam małe spaczenie na tle sprzętu z tej części świata. Uważam że jako nieliczni pozostali w duchu starej szkoły i nie wpadli w nowoczesne trendy parametrów "na papierze"
Jeśli miałbyś zamiar pozostac przy Europejczykach i kupić coś z Mac Audio tak jak wyżej pisałeś to możesz zainteresować się serią Mac Audio Mac Attack np Mac Attack 4050 lub następne pokolenie Mac Attack 4051. Miałem w poprzednim autku i fajnie się sprawował (bardzo ładne łupnięcie). Powinien sobie spokojnie poradzić z tym Magnatem B30. Jest to starsza seria nie dotknięta jeszcze tym trendem o którym pisałem wyżej. Mocniejszy od wielu nowszych piecy i cena ciekawa. Niektórzy nie wiedzą co sprzedają. Ponadto będziesz miał jeszcze zapas na rozbudowę CA.
Możesz także spojrzeć sobie na Carpowera HPB-602. Powinny być po ok 200zł i ten spokojnie starczy Ci (według danych) do tego Magnata.
Kilka osób na forum ma sprzęt spod tej marki także może sie wypowiedzą.
Nie miałem styczności jeśli chodzi o jakość, filtry itd. Słyszałem jednak, że są mocne co raczej nie jest zbyt wymierną opinią ::lol

Poczytaj, sprawdź ceny i dane techniczne może poczekaj na opinie innych jeśli zechcą się nimi podzielić...
Daj znać na czym stanęło albo z czym masz kłopot - coś poradzimy :]
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sierpnia 2010, o 11:46 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia

Dołączył(a): 21 października 2009, o 10:57
Lokalizacja: Będzin
Imię: Krystian
Silnik: inny
W bagażniku teraz jest Skrzynka z głośnikiem Kenwood kfc w2512 o mocy 1000W - w RMS 300W. Napędzany jest wzmakiem MacAudio MPX 2000 i wiem ze jest za słaby. Fachowcy doradźcie jaki wzmak kupić który napędzi mojego kenwooda bo jakby nie było, 300W w rms to już coś ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sierpnia 2010, o 11:52 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
No i jak mamy ci coś polecić?? - taki do 3000 Cię ustawia?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sierpnia 2010, o 12:08 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia

Dołączył(a): 21 października 2009, o 10:57
Lokalizacja: Będzin
Imię: Krystian
Silnik: inny
hehe nie no bez przesady :P
interesuje mnie taki w przystępnej cenie.
Wzmacniacz Blaupunkt GTA 270 co o nim myślisz?
w opisie jest 210W w RMS ciekawe czy tak jest faktycznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sierpnia 2010, o 12:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Niestety nie mam dobrego zdania o tej "firmie". Patrzę na ich ofertę i widzę, że najlepszy sub kosztuje ok 200zł?? ::lol


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sierpnia 2010, o 13:06 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia

Dołączył(a): 21 października 2009, o 10:57
Lokalizacja: Będzin
Imię: Krystian
Silnik: inny
interesuje mnie wzmacniacz z zapasem mocy i zeby napędzil skrzynkę. w opisach często bardzo zawyżają ;/
głośnik ma rzeczywistej 300W przecież a 200/250W to jak dla mnie bardzo malo i strata kasy na slabsze wzmacniacze


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 03:21 
tak powoli mysle o zmianach w audio.

mysle o zmianie na:

http://allegro.pl/pioneer-avh-3200dvd-d ... 60103.html - jako minus brak bluetooth
na plus ladny design i wykonanie bo kiedys macalem takie radio :)

http://allegro.pl/sony-xav-70bt-2din-dv ... 00887.html - sony

http://allegro.pl/pioneer-avic-f310bt-n ... 21609.html - paaajonier na plus navi i zdejmowany ekran na minus maly ekran

http://allegro.pl/system-exclusive-py99 ... 00600.html noi peying o ktorym slyszalem wiele dobrego aczkolwiek sam przekonany nie jestem...

ciekawe jak z jakoscia grania, bo niechcialbym stracic, a wrecz zyskac...

nastepnie wymiana wzmaka z car power na drugiego cruncha i wymiana skrzynki z jbl na cruncha, badz jakis rockford, jl audio.

i jeszcze musze zobaczyc bo ostatnio mi przestal grac jeden glosnik, ale glosnikow niechcialbym zmieniac :P


Góra
  
 
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 10:41 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
dejm
ty sie starzejesz ?
Na forum od lat i nie wiesz ze linki z alledrogo.......ech co bede gadal - wiesz dobrze.
Kara musi byc.



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwietnia 2011, o 10:33 
no to i ja sie podlacze
bede szukal jakiegos zestawu wzmak+skrzynia
na allegro jest takich zestawow cale mnostwo interesuja mnie takie w cenie 500-700zl no chyba zeby cos bylo naprawde suuuuper to moglbym pare gr dolozyc
zalezy mi na tym zeby skrzynka nie byla za duza zeby cos jeszcze w bagazniku sie zmiescilo

doradzi ktos cos??? bo ja sie kompletnie nie znam i nie chcialbym popelnic jakiejs gafy ;)

teraz mam takiz wlasnie zestaw z allegro jbl+carpower i w sumie jestem zadowolony ale byc moze za te same pieniadze mozna kupic cos fajniejszego. poradzcie cos

sprzet potrzebuje do nowego auta bo stary sprzet idzie razem z asterixem do nowego wlasciciela ::beczy


Góra
  
 
PostNapisane: 3 kwietnia 2011, o 10:57 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia

Dołączył(a): 21 października 2009, o 10:57
Lokalizacja: Będzin
Imię: Krystian
Silnik: inny
Ja mam wzmaka Carpower hpb1502 - 700W - w RMS zmierzone 375W i glosnik kenwood kfc w2512 w zrobionej skrzyni zamkniętej - 300W w RMSie i gra pięknie ;) ale warto pomyśleć też o wygluszeniu autka i o glosnikach z przodu - polecam hertz ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwietnia 2011, o 12:44 
no wiem
tez o tym mysle ;)
tylko jak wstawie takie hertze z przodu to raczej nie ma ich co podpinac bezposrednio pod radio no i wtedy wygluszenie obowiazkowo

wiec rozwazam tez skrzynie+wzmak 4kanalowy tak rzeby pociagnac z jednego wzmaka sub i przod glosniki

mam tez dylemat z radiem bo mam tam fabryczne sony i ono nie ma wyjscia na wzmak
najchetniej to radio tez bym wywalil i zamontowal jakas stacje multimedialna 2din
ale jak tak zaczne wszystko robic na raz to suma sie konkretna zrobi
wolalbym to chyba robic etapami
bede mial mniejsze wyzuty sumienia ze tyle kapusty na to idzie ;)

radio+glosniki+skrzynka+wygluszenie+wzmak= $$$$$$$$$$$$$$$$ ::coll

bo auto to mondeo st220


Góra
  
 
PostNapisane: 3 kwietnia 2011, o 14:09 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Mogę poradzić, żebyś nie brał żadnych zestawów :/
Moim zdaniem lepiej się ich wystrzegać - biją cenę bo sprzedają komplet. Poza tym zazwyczaj jest tak, że jedna cześć z zestwu jest rzeczywiście dobra i podnosi cenę zaś druga na przyczepkę jest ostatnim shitem X.
Lepiej kupić oddzielnie wzmaka i skrzynię.
Oczywiście zależnie od tego jak chcesz to zagospodarować to wzmak 2 lub 4 kanałowy (tak jak u mnie) albo 2x2 kanały (tu może wypowie się dejm :] )
Jeśli chodzi o w\w carpowera to rzeczywiście poszli w moc ale dla kogoś kto trochę sprzętu osłuchał, nie jest wart tej ceny. Moc czasem to nie wszystko. W tym przypadku nie idzie za nią jakość. Płaci się za moc i ona przyciąga ale w zestawieniu z piecami z "rodowodem" ;) nie ma większych szans na jakościowym subie.
Jest bardzo dużo sprzętu i marek na rynku - nie masz jakiś upodobań? albo firmy, w którą chciałbyś zainwestować?
Bez tego to można podać w tym przedziale cenowym mnóstwo sprzętu o różnych parametrach ale nie o to chodzi ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL