Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 16:26

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 22:35 
Może pokażesz filmik jak mniej więcej gra?


Góra
  
 
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 22:56 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 września 2008, o 15:49
Lokalizacja: Kraków
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Aktualny samochód: Honda S2000
Driver_Kaskader napisał(a):
Może pokażesz filmik jak mniej więcej gra?


Co Ty na filmiku chcesz usłyszeć ? Oo

_________________

"Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 22:59 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
gra super, mega, nieziemsko, hardkorowo, prze-zajebiscie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 09:04 
Instalacje tez kładła firma czy sam to robiłeś , bo jeżeli firma to bym nie reklamował jej , ta plątanina kabli co na fotkach widzę dobrze o firmie by nie świadczyła .


Góra
  
 
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 09:10 
A myślałeś nad subwooferem Bose w koło zapasowe? ja bym chciał na całą podłoge w bagażniku dać mdf, obić go i jakoś wkomponować głośnik ze wzmacniaczem ale wiem do końca jak wykonać konstrukcje tego typu, czy zastosować bass reflex czy zamkniętą obudowe. Liczy się dla mnie także praktyczność bagażnika, nie może głośnik ulec zniszczeniu ani też zabudowa za dużo zajmować ;) mniejwięcej o podobny efekt mi chodzi. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123372 tylko sub w miejscu koła.


Góra
  
 
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 09:29 
Ja mam w piwnicy suba bose z audi chyba a4 albo a6 oddam za 100 ale szału nie robi . Jest montowany w nadkole chyba .


Góra
  
 
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 09:45 
sprzet jest i trzeba go jakoś dobrze wkomponować żeby bagażnik został praktyczny maxymalnie, wzmacniacz to chyba pójdzie w jeden z boczków.


Góra
  
 
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 10:08 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Co do zabudowy podłogi bagażnika i ewentualnie boków jak masz zdolności manualne i zdolności do drobnego kombinowania dopasowania itd. to sam sobie bez problemu poradzisz. To moim zdaniem nie jest problem.
Natomiast problem napotykamy rzeczywiście w momencie zastosowania typu obudowy do suba.
Raczej możliwości kombinacji z pojemnością wiele nie ma - więcej niż koło mieć nie będzie natomiast co do br to zawsze można popróbować. Najpierw dać zamkniętą posłuchać i spróbować z br.
Albo na próbę zrobić pokrywę z br. posłuchać, zaślepić - posłuchać i wybrać. Następnie zrobić pokrywę właściwą (wybraną w teście)

Ponadto masz na forum specjalistów - zapytaj jaka obudowa byłaby w tej sytuacji najlepsza.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2010, o 16:51 
Odgrzewam. Lepiej zrobić skrzynkę pod Alpine 30cm E czy kupić gotowy subwoofer np Basslink T z trzema głośnikami? Nie znam opini na temat tego suba może ktoś sie wypowie? Gdzie można wmontować w cabrio 2 głośniki z zestawu 3 drożnego?? Zastanawiałem sie nad podszybiem tam gdzie jest nawiew na szybę ale nie wiem ile tam jest miejsca od spodu.


Góra
  
 
PostNapisane: 25 lipca 2010, o 18:17 
Zarzuć postępy z prac w temacie o Twoim autku, chętnie zobaczę ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 25 lipca 2010, o 19:23 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Kumpel w E36 cabrio miał jakiś aktywny badziew - nie pamiętam firmy jakiś średniak. Bassu ja tam nie czułem...
To pukało jak kijem o wiadro ::wstyd
Zabudowałem mu tam Kicker'a Impuls'a i dopiero zrozumiał co to bass a nie stukanie o rynne.
W normalnej skrzyni masz przestrzeń na jakiej pracuje głośnik a w tych aktywnych subach to wszystko jest zminimalizowane(objętość "skrzyni", wymiary głośnika itd.)
No i jedo zasadnicze pytanie - czy minimalizacja może zapewnic takie same lub lepsze parametry? Moim zdaniem to bujda i przejście z jakości jednego porządnego suba na ilość.
Poza tym aktywny subwoofer?? Dwa w jednym?? Jeszcze nic dobrego z tego nie wyszło. Zawsze na czymś tracisz. :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2010, o 21:46 
Adaś Własnie szukam coś kompaktowego ale nigdy nie miałem doczynienia z Basslinkiem, zastanawiam się nad kilkoma jeszcze innymi Np Emphaser EMPHASER EBR110T4 700w RMS. Jest ten problem że w cabrio jest ta nieszczęsna półka do której wchodzi dach i w najniższym miejscu ma 31cm a w najwyższym 36cm. Kumpel może mi załatwić mdf i mogę zrobić jakąś skrzynkę pod Alpina którego mam w domu, szkoda mi go sprzedawać bo jest super w swojej cenie ale wiadomo że apetyt rośnie w miare jedzenia i może coś mocniejszego. Wsadzałem ostatnio jakąś kolumnę głośnikową tonsila żeby zobaczyć czy wgl głośnik w bagażniku cabrio ma sens. Wyciągnąłem podłokietnik i otworzyłem komorę i nawet jak na samo radio to nieźle było i teraz zastanawiam się czy lepiej żeby membrana była skierowana w stronę otworu czy w stronę otworu skierować bassreflex? Aktualnie jestem na etapie wymiany radia na Sony z USB. http://www.youtube.com/watch?v=WmNH2EXUhzo tak grało w poprzednim aucie ;)


Ostatnio edytowano 25 lipca 2010, o 22:01 przez Driver_Kaskader, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 25 lipca 2010, o 21:58 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Na Twoim miejscu zrobiłbym bude pod tą 30 Alpine. Przód można zrobić pochylony i spokojnie wejdzie pod tą półkę. Fajnie może wyglądać coś takiego, że zaczyna się pochylenie przedniej ścainy skrzyni tam gdzie kończy się ta półka - nie wiem czy kojarzysz o co mi chodzi - tak żeby to tworzyło niejako jedną ścianę...kończy się półka na dach -> zaczyna się skrzynia.
Co do bassreflexu to kwestia odsłuchu jak Ci będzie pasowało.
Pojeździsz potestujesz - zawsze jest czas żeby sprzedać.
Ostatnio napaliłem się na Lanzara Max 12 i niestety się rozczarowałem - pojeździłem z nim dwa dni i idzie do ludzi - warto eksperymentować :]
Masz juz piecyk czy dopiero snujesz plany?
Jak masz piecyk to można w ogóle fajnie to zrobić na jednej ścianie jeśli nie zależy Ci za bardzo na miejscu w bagaju.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2010, o 22:06 
Mam piecyk ale to tylko Gta 480 210 W RMS w mostku, chyba pójdzie do żyda aczkolwiek byłem z niego bardzo zadowolony jak na wzmacniacz do 400zł. Własnie chciałęm zrobić tak żeby się pokrywała wnęka z subem albo zrobić tak że głośnik był by ustawiony prostopadle do bagażnika i ta 30stka by się zmieściła po środku a z boku przypominała by rąb i głosnika by nie było widać. Jak jest z tym podszybiem, jest tam dużo miejsca?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL