Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 15:41

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 czerwca 2009, o 10:25 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sierpnia 2008, o 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Imię: Tomek
Silnik: Z16XE
Witam,

Mam w domu czterokanałowy wzmacniacz firmy Crunch (nie jest pierwszej młodości, ale w poprzednim aucie się spisał). Zastanawiam się czy jest w ogóle sens podłączać go pod seryjne głośniki i CDR 500 (wcześniej oczwyiście oddam do przeróbki radio). Czy da się z fabrycznego nagłośnienia wyciągnać ciut więcej basu? Montaż woofera nie wchodzi w grę :)


Pzdr
Tomek

_________________
Moja Asterka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, o 21:45 
z orginalnych głosników to raczej nie bardzo przy lepszym radiu mają problem z wydobyciem czystego dzwięku :DD zmień głosniki wzmak i będzie grało


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 07:58 
Tomcio zmien radio. Wiem ze w Cabrio idealnie pasuje seria i nie ma srachu ze Ci go ukradna, ale zmien chociaz na chwile, a zobaczysz co te seryjne glosniki "potrafia". :)

Naprawde warto je przetestowac. Nie wierzylem, dopoki nie zmienilem radia.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 12:40 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sierpnia 2008, o 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Imię: Tomek
Silnik: Z16XE
marioo napisał(a):
zmien chociaz na chwile


No, ale radio to radio i nie będzie mieć takiem mocy jak wzmak. No nic coś pokombinuję :)


Pzdr
Tomek

_________________
Moja Asterka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 14:17 
no nie, ale wystarczy pod seryjne glosniki. pod wzmacniacz to juz bym szukal jakis innych.
ja mam do serii dorzucona tylko skrzynie ze wzmacniaczem i jestem zadowolony.
no ale wozek juz nie wejdzie ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 15:16 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sierpnia 2008, o 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Imię: Tomek
Silnik: Z16XE
marioo napisał(a):
no ale wozek juz nie wejdzie ;)


No niestety :), a w domu fajna skrzynia stoi i się kurzy :/ (ale i tak gabarytowo się nie zmieści) Trzeba chyba będzie poszukać coś z dobrym basem na przód, orientujesz się może w tym temacie?


Pzdr
Tomek

_________________
Moja Asterka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 18:45 
sa tu duzo lepsi ode mnie, ale wez to, co juz polecali - jakies DLSy i bedzie git.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2009, o 13:15 
Witam, podepne sie trochę. Głośników niestety nie będe doradzał, bo nie wiem jaki dźwięk lubisz. Powiem tylko że wzmacniaczem jak jest możliwośc to wsadzaj, myślę że różnica będzie na basie choćby z powodu tego że zwykły prosty wzmacniacz będzie miał lepszą wydajność prądową, a po przez to lepiej wysteruje głośniki, jeżeli wmacniacza nie możesz wsadzać zmień głośniki na takie które mają sporą efektywność rzędu 90dB/1W lub więcej. Przy ewentualnym kupnie głosników w sklepach typu "nie dla idiotów" nie sugeruj sie basem bo tam te skrzynki przacują w zupełnie innych warunkach. Ja mam zamiar wsadzić jakieś głośniki 16cm do przodu one juz potrafią zejśc z basem dość nisko. Przypuszczam że w orginale są 13cm to troszkę mało na niski bas. Co do radia ja dr500 będę wyjmował i wsadze moje stare ALPINE potem dołoże wzmacniacz i myslę że jakoś to będzie choć cudów sie nie spodziewam. Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2009, o 13:21 
fader_audio napisał(a):
Przypuszczam że w orginale są 13cm

pliss nie wprowadzaj w blad, juz w innym watku piszesz o 13cm, a jest 16cm.
jest o tym np. tutaj: viewtopic.php?t=1749&postdays=0&postorder=asc&start=0


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2009, o 07:53 
sorry, tak mi sie zdawało ale nie widziałem więc nie wiem. Ale jak są 16 to super nie trzeba jakiś większych kombinacji urządzać. Masz podłącznone przednie głośniki jakimiś lepszymi kablami??? Wczoraj jak zobaczyłem jakie tam są kablę przy kostkach iso to mało zawału nie dostałem. Pytam bo chciałbym sie dowiedzieć jak najlepiej puścic kable od peszla przy drzwiach, co trzeba zdjąc pewnie było, poszukam. Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2009, o 18:56 
r6a plus mocny wzmak , basu ci nie zabraknie :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 12:13 
Witam jak bedę juz tak deleko z kablami to dam znać, wzmacniacz to podstawa, moj juz leży i czeka aż znowu będzie podłączony. Mam Signata 4 kanały.


Góra
  
 
PostNapisane: 22 sierpnia 2011, o 11:18 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Dobra to ja się podepnę tutaj - wie ktoś jakie kolory mają przewody idące do głośników przednich w drzwiach?
Chcę je wyprowadzić na tył ale nie wiem w które kolory się wpiąć w kostce?
Ktoś pomoże ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sierpnia 2011, o 12:45 
Tomek_28 napisał(a):
Witam,

Mam w domu czterokanałowy wzmacniacz firmy Crunch (nie jest pierwszej młodości, ale w poprzednim aucie się spisał). Zastanawiam się czy jest w ogóle sens podłączać go pod seryjne głośniki i CDR 500 (wcześniej oczwyiście oddam do przeróbki radio). Czy da się z fabrycznego nagłośnienia wyciągnać ciut więcej basu? Montaż woofera nie wchodzi w grę :)


Pzdr
Tomek

Z oryginalnym radiem i głosnikami sobie podaruj , aczkolwiek z drugiej strony to masz od czego zaczac nagłosnienie , setaw odseparowany plus subik mały i radyjko alpinki i bedzie grac .


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL