Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 11:19

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 maja 2010, o 15:07 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2009, o 16:52
Lokalizacja: Radom
Imię: Marcin
Silnik: Z20LET
to fakt, że jest wielka strata jakości jeśli chodzi o mp3 dlatego najlepiej słuchać oryginalnych płyt :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2010, o 15:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
No wiec problem radia, ktore wybrac Ci sie juz rozwiazal :)

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2010, o 15:23 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2009, o 16:52
Lokalizacja: Radom
Imię: Marcin
Silnik: Z20LET
hehe radio to aż taki problem nie był bo miałem wybór miedzy Alpine a Clarione :D :D :D :) , więc pozostaje dopasowanie do tego kolejnych elementów audio takich jak głośniki i wzmak ::hmm ::hmm ::hmm


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2010, o 15:38 
Polus, jasne, że kazdy chwali swoje :).

Ja generalnie mam hopla na pktcie brzmienia (zaraz za osiągami :D ) i nie uznaję specjalnych półśrodków. To rodzinne, bo ojciec tez ma zajawke pod tym względem. Swego czasu całą kasę, którą przywiozłem z wakacyjnych wojaży na Wyspie, wtopiłem właśnie w domowe audio... poprzedziłem to objechaniem kilku miast w PL, żeby obsłuchac kilkanaście różnych (wcześniej wytypowoanych, po wysłyuchaniu dziesiątek opinii) konfiguracji sprzetowych. Do radia samochodowego tez sie chwile zbieralem-choć muszę przyznać, że nie tak długo, bo dzięki Adamowi miałem okazję osluchać coś, co od razu trafiło mniej więcej w moje preferencje. Alpine też słuchałem. Sony, grundig, panasonic, pioneer i pare innych w podobnej klasie- wybór mógł być tylko miedzy alpine lub clarionem. Alpine gra ostrzej, mniej selektywnie, ma standardowo podbitą nieco górę, ale i spore możliwości regulacji. Clarion gra bardziej miękko, równie dynamicznie, ale nie przegina z podbiciem na flacie. Możliwości regulacyjne są zadowalające.
Jeśli chcesz słuchać mp3, to nie wiem po co chcesz dobre audio.... to się nawzajem wyklucza. Z muzyki w formacie cyfrowym ewentualnie wchodziłby w gre *.flac , ale tego Ci zdaję się radia samochodowe jeszcze nie obsługują. Mp3 to dodatek (z którego też korzystam, ale podstwą jest CD).
Głośniki też są ważne. Ale ostatecznym elementem który wpłynie na całokształt są kable. Od nich zależy końcowy efekt. Wielu z Was pewnie nie wyobraża sobie, jak wielką różnicę mogą dać dwa, z pozoru wyglądające identycznie wiązki. I tu nie chodzi o cenę kabla. Dlatego moim zdaniem zakładanie car audio po swojemu, bez wiedzy i kupując w internecie "jakieś" podzespoły, jest troszkę bez sensu. Warto wywalić ciut więcej kasy i dać to zrobić komuś, kto się tym zajmuje, i wie co i jak połączyć. Tym bardziej, że w takim miejscu zwykle podepną kilka różnych kabli, wlasnie po to, zeby wybrac te, które nabardziej odpowiadają uchu nabywcy.
O wzmakach w car audio sie nie wypowiem, bo nie wiem. Ale pewnie mają też niebagatelne znaczenie. A ze względu na odległośći od radio i głośników(zwykle bagaznik), to znów kłania się jakość i wybór kabli :P.
Może to trochę hipokryzja, bo mój montaż przerwałem, po założeniu radia, ale zmusily mnie do tego inne wydatki. Natomiast byłem umówiony na instalację, wygłuszenie i wybór kabli. Jak będzie miesiąc, ze turbolot przestanie wywijać głupie numery, to na pewno pojade dokończyć projekt.


Góra
  
 
PostNapisane: 3 maja 2010, o 16:11 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2009, o 16:52
Lokalizacja: Radom
Imię: Marcin
Silnik: Z20LET
wielkie dzięki winczako za konkretne rozwiniecie tematu, Twoja wypowiedz w pewnym sensie otworzyła mi oczy ::poklon ::poklon ::poklon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2010, o 17:56 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
Winczako, dobrze gadasz - calkowicie sie z Toba zgadzam :D ;D

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 maja 2010, o 21:44 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Nie wiem co wy z tym MP3.
Albo macie taki na maksa wypasiony sprzęt w aucie albo słuchacie dupnie zakodowanych empetrójek.

Zreszta auto się nie nadaje do słuchania muzyki.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 maja 2010, o 21:50 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
DAN napisał(a):
Nie wiem co wy z tym MP3.
Albo macie taki na maksa wypasiony sprzęt w aucie albo słuchacie dupnie zakodowanych empetrójek.
Dan, nie wszystkim Bozia dala sluch do muzyki :P

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 maja 2010, o 21:56 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
DAN napisał(a):
Zreszta auto się nie nadaje do słuchania muzyki.

Nareszcie ktos, kto wypowiedzial to niewypowiedziane.
Faktem jest, ze samochod jest najtrudniejszym pomieszczeniem do stworzenia DOBREJ muzyki.
Nierownomierne powierzchnie, rozne materialy (refleksujace, tlumiace....)
Pozycja odsluchu nie lezy w optymalnym miejscu.
Wprawdzie mozna temu troche zapobiec cCyfrowymi Procesorami dzwieku,
ale wtedy poruszamy sie juz w rejonach cenowych ktore przewyzszaja wartosc wiekszosci aut na naszym forum (moje wlacznie)



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 maja 2010, o 22:06 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Polus napisał(a):
Dan, nie wszystkim Bozia dala sluch do muzyki

E tam, dobrze zakodowanej empetrójki to się praktycznie nie da odróżnić.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 maja 2010, o 22:33 
::nunu da się. Mp3 ma swoje ograniczenia, których sie nie przeskoczy. Fakt jest taki, że przeciętna osoba uslyszy różnicę jeśli puścisz coś w dobrze nagranym orginalnym CD i nawet genialnie nagraną mp3. Problem lezy w tym, że bdb nagranych mp3 wiele nie ma... Dobrze nagranych jest wiele, ale z CD nie ma co porównywac.
Fakt tez jest taki, że trzeba miec trochę bzika i być osłuchanym. Jednak wydaje mi się, że wywalanie 2 tysiecy (i wzwyż + wzmak + sub) na car audio po to, zeby sluchac z mp3 jest bezsensem i udawaniem samym przed sobą i kumplami.. Wiekszosc nie ma pojecia o brzmieniu i liczy się dla nich pierd**** basu.. a z tym poradzi sobie przecietny zestaw.

Adam, do domu tez trzeba wywalic górę zielonych zeby dzwiek grał referenyjnie.
Pewien pułap brzmieniowy jest w samochodzie łatwiejszy do osiągnięcia niż w domu (m.in. przez łatwość wytworzenia wysokiego ciśnienie akustycznego), szczególnie jesli chodzi o dynamikę, i selektywność niższej partii średnic.


Góra
  
 
PostNapisane: 4 maja 2010, o 23:34 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
winczako napisał(a):
Fakt tez jest taki, że trzeba miec trochę bzika i być osłuchanym.

I tu jest pies pogrzebany. Dopóki nie powiesz komuś na co ma zwracać uwagę to nie zauważy różnicy.

Dobra, ale koniec o MP3. Radio wybieramy.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 maja 2010, o 15:06 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2009, o 16:52
Lokalizacja: Radom
Imię: Marcin
Silnik: Z20LET
No ja lubię słyszeć konkretnie brzmienie każdego rodzaju muzyki a nie samo dudnienie i dlatego np w sprzęt dźwiękowy w komputerze w ramach możliwości zainwestowałem ponad 1000zł :D ( niby dużo i nie dużo :) ale gra i słyszę to co chce usłyszeć i podobny efekt chce usłyszeć w samochodzie, więc chce wybrać coś konkretnego w dobrej cenie. Nie mam wiedzy ogromnej na ten temat ale wszystko przede mną :) i będe wdzięczny za każdą pomoc od doświadczonych osób w tym temacie :]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2010, o 20:39 
alucard napisał(a):
no to radyjko już mamy :)
to jaki zestaw teraz do tego podłączyć jeśli chodzi o głośniki????
HERTZ ESK165
RAINBOW SAX
INFINITY
JBL
lub może coś innego??????? i jaki piecyk do tego?????


Głośniki DLS,lub FOCAL kosztują troszkę więcej od niektórych co podałeś ale taki najtanszy nie wiele drożej

Z tym MP3 i kablami to nie którzy przesadzili kolega chce kupić jakiś zestaw CA widzę że w grę wchodzi ESk, radyjko co nawet niema 4V wzmak nie wiem jaki ale pewnie nie hi end i mieszacie mu w głowie czy kupi kable głośnikowe za 3zł za m czy za 100zł a do wzmaka pociągnie od spawarki byle przekrój był odpowiedni i czy wsadzi mp3 czy CD to różnica będzie znikoma.Dobrać tak wszystko w granicach rozsądku cenowego i zbliżonej klasy

Grzesiek


Góra
  
 
PostNapisane: 6 maja 2010, o 22:37 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2009, o 16:52
Lokalizacja: Radom
Imię: Marcin
Silnik: Z20LET
No bałagan mam zdrowy w głowie ::beczy od czytania różnych informacji na temat radia, głośników i piecyka i ciężko mi się zdecydować co i jak i gdzie bo doświadczenia w tym nie mam a nie chce pochopnie decyzji podejmować bo później mogę żałować ze nie wybrałem odpowiedniego zestawu co trzeba :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL