Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 07:39

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zestaw dla mnie
PostNapisane: 5 maja 2009, o 07:59 
Witam
Poniewaz zmieniam samochod i na 90% w nowym jest ori radio (brzmienie nie do zaakceptowania), to mam prosbe o pomoc w doborze sprzetu. Zalezy mi zeby dzialala obsluga z kierownicy, jednak nie jest to ostateczny priorytet. Jestem dosc wymagajacy co do brzmienia (takie rodzinne spaczenie :P), lubie duzo wysokich i duzo niskich tonow naraz, srednica nie musi byc wywalona w kosmos. Slucham najczesciej rocka, blues-rocka, jazzu, czarnen muzy, troche tego co w radiu, i baaaaaardzo rzadko techno, trance etc. Nie chce (przynajmniej narazie) instalacji z subem. Chcialbym zeby jak najlepeij zastapily go tylne glosniki. Nie musze przy tym nagłasniac całego osiedla- wystarczy zeby gralo wystarczajaco glosno i dobrze w srodku. Wiem, ze nie dysponuje super budżetem, ale jesli mielibyscie jakies fachowe pomysly, konkretne propozycje to bede bardzo wdzieczny. To co najwazniejsze:
radio gdzies miedzy 500-850zl (ewentualnie ciut wiecej przy dobrych argumentach)
glosniki ze zwrotnicami do 800 (na przod ) -wogole jaka tu jest srednica?
jakies glosniki na tył - cena?
maty wyciszajace Dynamata
reszta - konkretne pomysly? czy musi byc od razu wzmak, czy moge zrobic narazie bez niego? jakie kable? jakies inne potrzebne podzespoly (kostki etc)?
Wiem ze Grzesiek 79, Yolk i pare innych osob siedza w CA i bylbym bardzo wdzieczny za jakąkolwiek pomoc.
z gory dzieki

EDIT:
Ze wzgledu na brak dodatkowego budżetu, bede musial wszystko zrobic sam... Nie obedzie sie napewno bez problemow, metod prób i błędów... Dlatego chcialbym żebyscie pomogli narazie chociaz w kwestii samego sprzetu. :) THX :)


Ostatnio edytowano 5 maja 2009, o 08:07 przez winczako, łącznie edytowano 3 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 10:37 
przód 16cm, ja mam zestaw Morel Tempo6, pod samym radiem gra super, a pod wzmacniaczem podobno bajka ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 10:50 
To może ja coś zaproponuje choć ekspertem nie jestem ale ostatnio też przymierzałem się do zmiany sprzętu audio w astrze..
Ja zaproponował bym ci taki zestaw choć bez subwoofera to nie to samo ale przyjemnie powinno grać...
Radio
PIONEER DEH-P6000UB około 650zł lub PIONEER DEH-P7000UB 830zł w obu masz wyjście na suba x2 i wejście usb z tyłu radia(montujesz przedłużkę i możesz pendriva w schowku trzymać,a zawsze na płytach oszczędzisz :) ) itd(do tego pogadaj z Ryba1 to załatwi ci urządzenie że będziesz miał sterowanie z kierownicy ja mam u siebie i działa rewelacyjnie coś koło 100zł)
Głośniki na przód
SINUSLIVE SL165w + Neo 25S 280zł (jak dla mnie przyjemnie gra)
Głośniki tył
Hertz DSK 130 230zł (z tyłu sa bodajże 135mm??) montujesz gwizdki w słupach tych co sa pasy, ładnie za uchem gra...
Do tego musisz doliczyć dobre kable, wytłumienie, dystanse z MDFu i w tej cenie się zmieścisz,
Taka jest moja propozycja...


Ostatnio edytowano 5 maja 2009, o 10:56 przez lasiu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 11:06 
lasiu napisał(a):
(z tyłu sa bodajże 135mm??)


Nie, z tyłu są takie same jak z przodu czyli - 165


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 11:22 
Cytuj:
Nie, z tyłu są takie same jak z przodu czyli - 165

Dzięki za info tam jeszcze nie grzebałem...
To się poprawiam..
Głośniki tył
Hertz DSK 165 250zł..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 11:29 
a co myslicie o tym na przód Hertz HSK 165--> http://www.allegro.pl/item616918174_her ... _w_wa.html badz w podobnej cenie JBL POWER 6560C--> http://www.allegro.pl/item622657486_jbl ... nusow.html ..
Nie wiem czy jest sens pakować sie w coś takiego : Alpine SPX-17PRO --> http://www.allegro.pl/item619566845_alp ... o_mix.html ??

Na tył cos takiego: SINUSLIVE SL16 KICKBAS http://www.allegro.pl/item622432243_sin ... _200w.html

Jakie radio do tego? :oops:

EDIT:
lasiu, widze ze troche kolejnosc firm zmienilismy :)


Ostatnio edytowano 5 maja 2009, o 12:31 przez winczako, łącznie edytowano 6 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 11:39 
Cytuj:
lasiu, widze ze troche kolejnosc firm zmienilismy

Widzę widzę :D co do tych kickbasów na tył to bym sie zastanowił bo na radiu nie bedą zbyt dobrze grały a poza tym głębokość montażowa 73mm.. a te sinuslive co ja napisałem mają gwizdki i zwrotnice z regulacją sopranu... a tam masz sam basik...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 11:50 
na tył gwizdków nie potrzebuje:) a te kickbasy schodza nizej do 40Hz....cos bym takiego potrzebowal co bezdie schodziło nizej niz przód.

a to radio jest ok? pioneer deh-6100BT http://www.allegro.pl/item624925796_pio ... oszcz.html badz PIONEER DEH-600BT --> http://www.allegro.pl/item619432858_rms ... oclaw.html ?? czy lepiej cos z alpine?


Ostatnio edytowano 5 maja 2009, o 12:28 przez winczako, łącznie edytowano 5 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 12:17 
winczako PISZ CO JEST W LINKACH! bo potem nie bedzie wiadomo o co chodzi ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 12:32 
dejm, specjalnie na Twoją prośbę ;)

A już miałem otwartą stronę z warnami. Upiekło ci się ;)
DAN


hehe, sorry panowie... czytam jakies bzdury na jutrzejszy exam z radiologii, przegladam forum, obczajam allegro, mysle o 2.0T i pije kolejna kawe :P Z tego wszystkiego zapomnialem o zasadach ;)


Ostatnio edytowano 5 maja 2009, o 12:43 przez winczako, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 13:49 
dokładnie chodziło mi winczako o zasady ;) zeby ich nie łamac ;)

co do radia, to pomyslalbym nad jakas alpinką zamiast tego Pionniera za 1000zł ;)

jednak jakos powinna byc lepsza :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 13:53 
dejm, szczerze to wolalbym na radio do 800, a ten link podalem zeby uslyszec jakies za i przeciw :( no ale nie uslyszalem.
A jakis konkretny model alpiny masz na mysli? nie chodzi mi o fajerwerki, tylko o brzmienie. :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2009, o 14:04 
tak naprawde, to polecam Ci pojechac do jakiegos sensownego serwisu car audio (nie mówie jakies media markt czy saturn gdzie i tak nic nie uslyszysz i nikt Ci dobrze nie doradzi niestety, przynajmniej ja mam takie doświadczenia) i tam sie dowiedziec jaki model głośników i radia w zależności od sluchanej muzyki, najprawdopodobniej nawet bedziesz mogl posluchac wypakuja, podlacza i zobaczysz jak gra, jak obsługa.

tak przez allegro nie ma co gdybac ;)

ja np. pojechałem z zamiarem kupna głośników infinity lub jbl, okazało sie ze do sluchanej przezemnie muzyki house, rap itp. najlepszy bedzie zestaw Morel Tempo6, okazało sie ze głośniki infinity sa bardzo dobre do muzyki klasycznej, natomiast jbl zapewnia wiecej basu, ale w przypadku ze u mnie napewno pozniej miala zagoscic skrzynka, najlepsze okazaly sie głosniki Morel ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, o 18:39 
a co myslicie o takim połączeniu:
radio : CLARION DXZ588RUSB
głośniki: Rainbow SAC 265.25 ??

chyba bedzie to pykac co nei? to mi w pewnym sklepie zajmujacym sie CA polecili. I dali dobre ceny na dodatek:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, o 20:11 
:ok:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL