Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 11:07

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 marca 2009, o 00:24 
Witam. Mam od niedawna alpine cda-9884r, które ma funkcję dimmer, czyli przyciemnianie-pomarańczowy kabel. Po połączeniu radia z wiązką oraz wspomnianego pomaranczowego przewodu dimmer nie działa, wraz ze zmienianiem pokrętłem intensywności podświetlenia deski. Wie ktoś może jak to połączyć i czy jest wogóle jakaś możliwość aby zmniejszyć to podświetlenie radia które jest bardzo intensywne?


Góra
  
 
PostNapisane: 8 marca 2009, o 00:28 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 września 2008, o 15:49
Lokalizacja: Kraków
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Aktualny samochód: Honda S2000
cezzar napisał(a):
wraz ze zmienianiem pokrętłem intensywności podświetlenia deski.


Dobrze zrozumiałem, chciałeś regulować intensywnością podświetlenia radia za pomocą pokrętła od przyciemniania deski :o ? przecież to nie działa na takiej zasadzie, funkcja dimmer działa na zasadzie zupełnie innej, przyciemnia Ci radio jak masz włączone światła, jak masz wyłączone to podświetlenie radia się rozjaśnia. A zmniejszenie podświetlenia w Alpine masz w ustawieniach ... przynajmniej być powinno.

_________________

"Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, o 02:17 
No właśnie nie do końca zrozumiałem na podstawie instrukcji jak ten dimmer ma działać-akurat ta kwestię fatalnie opisuje. Czyli jeśli jest tak jak mówisz i przyciemnia się po włączeniu świateł, to dać 12V po wyłączniku świateł?
Zmniejszania podświetlenia w ustawieniach radia nie ma. Jedynie kontrast wyświetlacza.


Ostatnio edytowano 8 marca 2009, o 02:19 przez cezzar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, o 08:38 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
cezzar napisał(a):
Zmniejszania podświetlenia w ustawieniach radia nie ma. Jedynie kontrast wyświetlacza.


Musi być...w tym menu które uruchamia się przytrzymaniem guzika "f"...tam musi być funkcja "Dimmer on/off"

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, o 10:43 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 września 2008, o 15:49
Lokalizacja: Kraków
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Aktualny samochód: Honda S2000
hmm tak sobie szukałem dzisiaj na internecie -

Cytuj:
podświetlenie (light lub dimmer) - najczęściej pomarańczowy (Europa) ale czasem fioletowy (np. Roadstar) lub zielony (Gelhard). Pożyteczny bajer, po włączeniu świateł podświetla się przycisk (lub gałka) włączająca radio lub też całe radio. Drugą pożyteczną funkcją jest regulacja podświetlenia radia wraz z regulacją podświetlenia deski samochodu (na pewno działa w Blaupunkcie - sprawdzałem). Ze względu na mały pobór prądu można podłączyć to pod kabelek zasilający najbliższą regulowaną żarówkę na desce rozdzielczej (np. podświetlenie regulatorów nagrzewnicy) ale nie do jej masowego zacisku. Daje to fajny bajer. Wchodzimy do auta gaśnie światło wewnątrz pojazdu. Wkładamy kluczyk do stacyjki, przekręcamy zaświeca się podświetlenie włącznika świateł (VW na pewno), włączamy światłą zaświeca się włącznik radia. No i dodatkowy komfort w postaci regulacji jasności podświetlenia radia (Blaupunkt) wraz z regulacją podświetlenia deski i zegarów. Czasem regulację podświetlenia trzeba uaktywnić w menu ustawień. W niektórych radiach (Blaupunkt) można indywidualnie wybrać kolor i jasność podświetlenia dla dnia i nocy, którego przełączenie aktywowane jest właśnie tym kabelkiem.


co mnie trochę zdziwiło :DD .
Ale jak miałem ( a miałem ich dużo ) radia Alpine to nie spotkałem się z regulacją poprzez przyciemnianie deski, może nigdy nie zwracałem na to uwagi :o

_________________

"Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, o 15:04 
mich007 napisał(a):

Musi być...w tym menu które uruchamia się przytrzymaniem guzika "f"...tam musi być funkcja "Dimmer on/off"


Jest coś takiego ale to jest o ile sie nie myle jedynie włączenie tego sygnału który ma ściemnić radio po włączeniu świateł. Funkcji ręcznie zmniejszającej podświetlenie nie znalazłem ale może jest, nie znam jeszcze tak dobrze sprzętu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, o 23:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
mam to samo radio i w instrukcji jest to opisane zobacz sobie;p Po wlaczeniu swiatel ma sie sciemnic radio i tylko w taki sposob, nie ma innego. Tak instrukcja w skrocie mowi


Ostatnio edytowano 8 marca 2009, o 23:17 przez Jurand, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, o 20:36 
Jurand napisał(a):
mam to samo radio


Masz ściemnianie uaktywnione? Jeśli tak to jak działa, ściemnia się mocno czy tylko symbolicznie?

[ Dodano: Czw 12 Mar, 2009 20:39 ]
Jurand napisał(a):
w instrukcji jest to opisane zobacz sobie;p


Czytałem ale nic nie kumam z tego :? .


Ostatnio edytowano 12 marca 2009, o 20:40 przez cezzar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, o 20:44 
cezzar napisał(a):
Masz ściemnianie uaktywnione? Jeśli tak to jak działa, ściemnia się mocno czy tylko symbolicznie?

w sumie ja mam Clarion-a wiec tak jakby OT, ale tak z ciekawosci to sie zapytam czy to chodzi o cos takiego:
zapalasz swiatla - wyswietlacz sie delikatnie sciemnia
krecisz regulatorem natezenia deski - wysietlacz i przyciski na radiu analogicznie sie sciemniaja

to takie triko ma byc?

u mnie to dziala bez dodatkowego kabla...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, o 20:50 
Chodzi o to że w alpine jest dimmer działający na zasadzie ściemniania podświetlenia radia w momencie włączenia świateł, jeżeli kabel odpowiedni jest podłączony... no właśnie gdzie, nikt nie powiedział ale chyba do plusa po włączniku swiateł. Tak to bynajmniej zrozumiałem.
Kręcenie pokrętłem tym pod włącznikiem świateł nie działa, sprawdzałem.


Ostatnio edytowano 12 marca 2009, o 20:51 przez cezzar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, o 21:05 
czyli teoretycznie ma dzialac tak jak u mnie, tak?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, o 21:36 
marioo napisał(a):
czyli teoretycznie ma dzialac tak jak u mnie, tak?

Teoretycznie nie. Na kręcenie regulatorem alpine nie reaguje, tzn nie ściemnia się a świruje. Tasman coś próbował wyjaśniać ale ja do teraz nie wiem gdzie podłączyć pomarańczowy kabel "dimmer" idący od radia, aby mieć ściemnienie.
A jak to działa u ciebie bez żadnego kabla???


Ostatnio edytowano 12 marca 2009, o 21:37 przez cezzar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, o 21:46 
cezzar napisał(a):
A jak to działa u ciebie bez żadnego kabla???

nie wiem jak dziala, podlaczylem wszystko normalnie i dziala tak jak pisalem
jak mam wylaczone postojowki (mam automatycznie wlaczane swiatla) - to jest jasny wyswietlacz
jak mam wlaczone swiatla drogowe - to wyswietlacz sie delikatnie sciemnia, przyciski na maksa swieca
jak sobie sciemniam deske - to sciemnia sie wyswietlacz i przyciski od radi

ale ja mam wlaczanie radia i wylaczanie za pomoca kluczyka a nie niezaleznie.
jak nie mam kluczyka w stacyjcie, to radia nie wlacze.
moze to cos od tego...?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL