Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 23:09

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 czerwca 2008, o 19:42 
Wiem, wiem temat woda.. ale potrzebuje pomocy. Poszukuje jakiegos zestawu do powiedzmy 1500 zł. Nie potrzebuje wzmacniaczy i innych skrzynek w bagażniku. Chodzi mi o jakies radyjko do 700 zł i reszta na głośniczki i inne potrzebne rzeczy.
Fajnie by było jak by radyjko mozna bylo sterować z kiery (jakiś Alpine ??) Jest tego tyle np. na allegro ze mam mętlik w głowie.

Proszę o pomoc i rade bo nie znam sie za bardzo na tym.

Poprawiłem temat - ortografia było "kąpletny"
yolk


Ostatnio edytowano 13 czerwca 2008, o 19:47 przez BUŁA, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2008, o 20:14 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Ja kupilem teraz wlasnie Pionka DEH-p6000UB. Naprawde jestem zadowolony. Ma usb, dobry dzwiek i sporo ustawien( barwy dzwieku) , wszekie wyjscia i wejscia a cena to z dostawa 583 zl. Dostawa na drugi dzien. Co do glosnikow to PB sa chyba bezkonkurencyjne ale mozna tez znalezc inne marki rownie dobre. W zasadzie to szuka sie sprzetu zaleznie od gusta słuchacza.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2008, o 20:23 
Jak chcesz mieć więcej basu ale bez skrzyni to z pewnością warto kupić Impact - dla mnie rewelacja, robi wrażenie - ale chociaz delikatny grzejnik by się przydał
Zastawiki Impacta się nadają do szybkiej muzyki oczywiście


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2008, o 20:32 
chrobro napisał(a):
warto kupić Impact - dla mnie rewelacja, robi wrażenie - ale chociaz delikatny grzejnik by się przydał

Bardzo bym prosił o jakiś konkretny model takiego głośniczka
A jeśli słucham nie tylko szybkiej muzyki, np "czarnych braci" to taki Inpact nie nadaje się??
Delikatny grzejnik to znaczy jaki ??
wesol napisał(a):
Ja kupilem teraz wlasnie Pionka DEH-p6000UB

Ten Pioneer bedzie obsługiwał kiere ??

aaa sorki za błąd ortograficzny w temacie ;D


Ostatnio edytowano 13 czerwca 2008, o 20:35 przez BUŁA, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2008, o 21:01 
z modelem bedzie ciężko bo w Polsce ciężko je dostać, tu możesz looknąć http://www.impact-car-audio.com/# - products/two way systems/SP65.S

No do "czarnej" muzy też się oczywiście nadają, nie będą na pewno dawać super efektu przy jazzie, soul, ragge itp

A grzejnik to na Twoim miejscu bym kupił używany , za 200-300zl kupisz 4ro kanałowe maleństwo i schowasz pod fotel pasażera
4ro kanałowy bo by wypadało pod tylne głośniki podać a używany dlatego że będzie ciężko zmieścić się w wyznaczonym budżecie

Na wzmacniacz mogę polecić Pyla, przerabiałem już nieco tego i ze sprzętu Pyla jestem zadowolony ( blaupunkty, sony, magnaty i pioneery według mnie już jakości nie oferują -choć oczywiście produkty z wyższych serii nie mają się czego wstydzić - chodzi o te wszystkie "wypasy" z mediamarktów i innych marketów
.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2008, o 21:09 
http://www.caraudio.com.pl/main/index.p ... 1&Itemid=2

600 zł ???? a coś tanszego ?? mam zamiar przód i tył wymienić i jeszcze radio :/


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2008, o 22:07 
jak dobrze pamiętam znajomy ma je w cenie ok 400zl ( rabat for me ), a tak szczerze to jak masz kupić byle co to lepiej kup teraz samo radio, później dozbierasz i kupisz reszte - kupując Hertza i inne radio nic nie wskurasz [-X bo całe drzwi będą terkotać jak dasz głośniej

radio 600zl
adapter do sterowania z kierownicy 150zl
i żebyś rzeczywiście poczuł różnice to 750zl zostaje Ci na głośniki, podstawy z MDFu, no i wzmachol, kable - nie do zrealizowania

już lepiej zostaw wszystko fabryczne, gra przecież nieźle, kup tylko fajne radio i wsio
.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2008, o 22:15 
No dobra bede myslał, no to teraz jakie radyjko (do 700 zł) tak aby może w przyszości system troszeczke rozbudowac ??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2008, o 05:46 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
chrobro napisał(a):
Ten Pioneer bedzie obsługiwał kiere ??


W zasadzie jest wyjscie na pilota na kablu ale nie ma go w zestawie, mozna by pewnie przerobic oryginalny oplowski sterownik w kierze albo dokupic adapter do kierownicy. Jednak mysle ze i tak to nie jest dobry pomysl bo w zestawie jst pilot na podczerwien i bardzo bobrze sie nim operuje i ma wszystkie funkcje co sa na panelu( łącznie z ustawianiem stacji radowych, wszystkimi bajerami do ustwaienia dzwieku a przyciski sa dosc duze. Radieo ma coprawda 4 kanaly ale mozna je tez skonfigurowac ze przednie graja pelnym pasmem a tylne mozna przelaczyc na zasilanie suba bo mozna wlaczyc odciecie na te kanaly no i mozna je obciazyc do 2 ohmów na mostku. Wiadomo ze nie bedzie to co osobny piecyk ale gra nienajgorzej.


Ostatnio edytowano 14 czerwca 2008, o 05:46 przez wesol, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2008, o 10:22 
Co powiecie na takie coś:
1. http://www.allegro.pl/item377852853_alp ... cz_fv.html
2. http://www.allegro.pl/item378874275_pio ... cz_fv.html
a może taki wynalazek:
3. http://www.allegro.pl/item379551457_son ... atisy.html

co o nich sądzicie i który najlepszy??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2008, o 12:49 
Może takie JVC KD-G731 i zagra lepiej niż te co podałeś a cena 500 pln jest lepsza :D

http://allegro.pl/item382520611_jvc_kd_ ... d_jvc.html

Grzesiek ;)

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 19:04 ]
chrobro napisał(a):
kupując Hertza i inne radio nic nie wskurasz [-X bo całe drzwi będą terkotać jak dasz głośniej


Dlaczego tak uważasz? to tak na marginesie :)
Hertz przecież to nie tylko tanie głośniki np. DSK czy ESK których wygląd nie powala na kolana ale i tak grają nawet nie tak źle w tej cenie .Połowa sukcesu to bobry montaż i wytłumienie drzwi.
Hertz HSK to przecież dobry zestaw a przecież to nie koniec suby ML czy zestaw głośnikowy MLK 165 to świetny sprzęt ale cena jest spora
A wracając do tematu to tak jak kolega napisał; wzmacniacz by się przydał w tym zestawie. Tylko jak ma się zamknąć w 1500 pln to lepiej teras kupić dobre głośniki, oczywiście zamontować je jak należy, radio też kupić takie żeby nie zmieniać za rok bo np. niema wyjść RCA czy czegoś tam co jest na topie.

Grzesiek :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2008, o 20:10 
BUŁA napisał(a):


Najlepsze Pioneer'a sam zastanawiam sie nad kupnem tego lub wyzszego modelu o podobnym wyglądzie. I napewno lepsza jakość dzwięku niż Soniacza, wedlug mnie z serii Xplode dobre mają tylko głośniki niskotonowe a radia to typowe masówki, z mocą niby 4x50Watt a w rzeczywistości mają może 4x10watt, zresztą teraz każde radio ma tyle a piszą że więcej :DD Alpina też juz do mnie nie przemawia i ten brzydki panel :/


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2008, o 21:54 
Z ta mocą 10W to troszkę przesadziłeś bo większość radyjek ma porównywalną moc mierzoną w testach przy 1% THD 13.8 V od 17W do 19 W niestety takie radia mierzy się przy takim zniekształceniu a nawet przy 10 % THD ale nie da się tego słuchać i wtedy też wszystkie mają ok. 23 W na kanał.
A z tym niby 4x50 dumnie w tatuowane na panelu to bzdura i tyczy się niestety wszystkich
Radio w tej cenie to wszystko jest masówka i to nie ważne czy Sony czy Pioneer bo i tak wszystko jest wyprodukowane w krajach gdzie siła robocza jest tania wszyscy chyba wiemy w jakich.


Grzesiek ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2008, o 22:42 
Tak myśle że narazie kupie tylko radyjko, na reszte przyjdzie czas. A jak teraz zamontuje podstawy z MDF-u to coś uzyskam na seryjnych głośnikach ?? Zawsze już by były zamontowane i czekały na coś słuszniejszgo.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2008, o 12:58 
Grzesiek 79 napisał(a):
Dlaczego tak uważasz? to tak na marginesie
Hertz przecież to nie tylko tanie głośniki np. DSK czy ESK których wygląd nie powala na kolana ale i tak grają nawet nie tak źle w tej cenie .Połowa sukcesu to bobry montaż i wytłumienie drzwi.
Hertz HSK to przecież dobry zestaw a przecież to nie koniec suby ML czy zestaw głośnikowy MLK 165 to świetny sprzęt ale cena jest spora



No własnie sam sobie odpowiedziałeś :) sam montaż głosników i zmiana radia nic nie da - bo potrzebne solidne stelaże i wygluszenie - a to wszystko - jak także napisaleś - nie jest możliwe do spełnienia w kwocie 1500zl - a już o Hertzie z serii DSK to nie ma mowy



BUŁA napisał(a):
jak teraz zamontuje podstawy z MDF-u to coś uzyskam na seryjnych głośnikach


Nie ma takiej możliwości bo seryjne głośniki są zintegrowane z własnym stelażem


A co do radia to SONY sobie odpuść, wg mnie Pioneer wypada najkorzystniej


Ostatnio edytowano 17 czerwca 2008, o 13:00 przez chrobro, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL