Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:40

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 września 2010, o 19:37 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Witam
Dizsiaj zabrałem się za położenie instalacji pod przednie głośniczki.
Wszsytko szło gładko według manuala Yolka (swoją drogą kupa dobrej roboty - nie wiem tylko czemu w moim przypadku za osłoną elektryki były 4 śruby Oo )
Natomiast zatrzymałem się praktycznie na pół dnia w momencie przeprowadzenia przewodów przez "słonika". Jak udało mi się przeprowadzić je przez słonika to później nie chciała wejścia cała kostka spowrotem w karoserię.
Macie na to jakieś rozwiązanie? Pomysły?

Kwestia druga to z głośników oryginalnie z drzwi wychodzą przez słonika dwa niebieskie i dwa niebiesko\brązowe natomiast za słonikiem już w kabinie są dwa niebieskie i jeden niebiesko\brązowy Oo
Sprawdzałem to kilka razy i nie doszukałem się. Jutro oczywiście od rana wedruję walczyć dalej ale może ktoś się z tym spotkał i może na coś naprowadzić??

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 września 2010, o 21:23 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Dobra jako, że żadne podpowiedzi nie padły - dzisiaj z rana wziąłem się za to sam.
Oto efekt - może komuś się przyda kto tak samo jak ja nie miał pomysłu jak to rozwiązać.
Manual Yolka na temat rozbieranie boczków prowadzi nas do takiego obrazu:
Obrazek
Także ja zacznę z tego miejsca
Odkręcamy głośnik wraz z całym "panelem":
Obrazek
Naszym oczom ukazuje się niezwykły widok - Boże głośnik łupie o samą\żywą blachę ::lol
Nie rozmyślając długo nad myślą konstruktorską tegoż wynalazku jedziemy dalej

Zciągamy czerwone zabezpieczenie ze słonika - podważając delikatnie śrubokrętem - zabezpieczenie zsuwamy na koniec gumy żeby nam nie przeszkadzało.
Obrazek
Następnie rozkręcamy "słonika"
Jest to na tyle fajnie rozwiązane, że jest w formie wtyczki ale obudowa jest zrobiona jak nakrętka.
Efekt: Obrazek

Kolejnym krokiem będzie wykręcenie z karoseri części słonika od strony drzwi. Działanie jak wyżej - kręcimy dookoła odblokowując kolejne zabezpieczenia (opcjonalnie można na cały obwodzie delikatnie wpychać zabezpieczenia do strony drzwi)
Wyciągamy wtyczkę w miejscu na głośnik Obrazek

Teraz wracamy do wtyczki od strony kabiny i ją rozmontowujemy.
najpierw mały "pierścionek" - ma charakterystyczne zatrzaski na całym obwodzie, które pokolei podważamy śrubokretem (należy to robić delikatnie - "pierścionek" jest cienki i chybotliwy)
Obrazek

Bierzemy się za wiekszy "pierścionek" - zasada taka sama tylko ściągamy na zewnątrz:
Obrazek
"Pierścionek" możemy gdzieś odłożyc na bok.

Jesteśmy w połowie roboty. :] Ale jako, że wypadałoby chociaż przed obiadem skończyć jedną stronę to zabieramy się za dalsze kroki:

Bierzemy drut\drucik jak kto uważa - ważne żeby był sztywny ale znowu nie tak że nie da się go ręką podgiąć.
Macamy gdzie od strony kabiny zaczyna się gumowa osłona wokół słonika i wkładamy w gumową osłonę na przewody jeden z końców drutu.
Delikatnie popychamy drut cały czas trzymając drugą reką za "słonika" tak żeby wyczuć kiedy drut jest już w "słoniku" i przypadkiem go nie przebić.
Jak wyczujemy drut w słoniku to nadal popychamy - jednocześnie tak manewrując "słonikiem" i jegogumowymi zwojami żeby drut przeskakiwał kolejne gumowe uzwojenia.
W efekcie jeden koniec drutu powinien przejść przez całego gumowego "słonika" a drugi pozostac w kabinie

Obrazek

Następnie na końcu, który mamy w kabinie robimy "oczko" i mocujemy w nim przewody, które chcemy przeciągnąć przez "słonika"
Obrazek
Oczko należy tak zagiąć żeby nie było ostrych krańców.
Wszystko owijamy tasmą izolacyjną żeby zminimalizować ostre krańce i wyeliminować możliwość zaklinowania przewodu podczas przeciągania.
Obrazek

Następnie przeciągamy drut (a co za tym idzie zamocowany przewód) przez "słonika"
Obrazek

W tym momencie trzeba obrać plan działania co do umieszczenia przewodów.
Można bawić się w piny w oryginalnej wtyczce ale to moim zdaniem bardzo żmudne.
Ja zrobiłem mały otwór w słoniku w częsci której nie widać kiedy się go złoży i tamtędy puściłem przewody:
Obrazek

Następnie przewody wypuszczamy w miejscu głośnika:
Obrazek

Wyciągamy gumową zatyczkę znajdującą się nad miejscem na głośnik:
Obrazek

Zastępnie ponownie stosujemy metodę drucika - przebijamy nim gumową zatyczkę najbliżej wychodzących z niej przewodów i przeciągamy do miejsca na głośnik:

Obrazek

Stosujemy w\w metodę wykonania "oczka" i przeciąganie drucika i za moment mamy przewód w zatyczce:
Obrazek

Efekt jaki wystąpił u mnie:
Obrazek

Zakładamy gumowego "słonika" na końcówkę wtyczki -> następnie na to wiekszy pierścionek -> na całość nasuwamy mały "pierścionek". Mały jest najważniejszy - utrzymuje gumę w odpowiednim miejscu -> zapewnia wodoszczelność.
Obrazek

Przyznam szczerze, że teraz występuje najtrudniejszy moment - mianowicie trzeba się namęczyć żeby włożyć wtyczkę od strony drzwi + przewody w to samo miejsce - jest mało miejsca i trzeba się namęczyć przy czym nie dopuscić do przerwania przewodów.
Po kilkudziesięciu minutach:
Obrazek

Oto efekt końcowy. :D
Pozstaje uporządkować kabloteke ale to już każdy może zrobić według własnego uznania - ja umieściłem zwrotnice w bagażniku w całej zabudowie także przewody dalej prowadziłem do bagażnika.

Jutro ciąg dalszy - pozostało wytoczenie dystansów z MDF'u i montaż samych głośników ale to już przyjemność.
O wytłumianiu nie piszę bo o tym już sporo na forum można wyczytać

A sorry za jakość zdjęć w pewnym momencie - zaczęło padać i musiałem przenieść się do garażu
Mam nadzieję, że może ktoś kto tak samo jak ja czarno widział prowadzenie przewodów przez "słonika" jednak się do tego przekona. ;)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 października 2010, o 20:03 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
a mam pytanie...nie lepiej Ci było wywiercic tam poniżej dziure na te kable?...i osadzic to w gumce/uszczelce? czy taki był plan żeby nie ingerowac w karoserie drzwi...?

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 października 2010, o 21:34 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Masz rację - byłoby łatwiej - chociaż ciężko dojść wiertarką.
Natomiast chciałem żeby było to możliwie najbliżej wyglądowi fabrycznej instalacji stąd takie rozwiązanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 października 2010, o 21:55 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
Adaś zdejmujesz drzwi i masz idealny dostep - i jakbys dobrze wykminił to i ładnie by to wygladało - ala seria:P

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 października 2010, o 11:20 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
MANIECZKA napisał(a):
Adaś zdejmujesz drzwi i masz idealny dostep - i jakbys dobrze wykminił to i ładnie by to wygladało - ala seria:P


Adaś a jakie kable i jakiej grubosci dałeś ?...

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 października 2010, o 15:07 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Woofery 2,5mm
Tweetery 1,5mm


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 stycznia 2017, o 21:20 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2016, o 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
A powiedz mi jak po wyjsciu ze slonika poszedles w drzwi z kablem? Rozumiem że wcisnąłeś go miedzy plastikowe gniazdo a drzwi.?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL