Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 marca 2024, o 00:07

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 grudnia 2014, o 22:31 
Postanowiłem wymienić głośniki i gdyby nie pomoc forumowego kolegi Adasia, kompletnie nic bym nie wiedział. Za nic nie mogę znaleźć info na forum tym czy innym jak to zrobić krok po kroku.
Głośniki są, na przód zestaw odseparowany, na tył zwykłe 2 głośniki, dystanse też są.
Żeby wymienić głośniki z tyłu trzeba jednak zdemontować siedzenia bo inaczej boczki nie zejdą, co warto wiedzieć bo jednak trochę to czasu zajmuje.
Z kolei po dostaniu się do głośnika z przodu za cholerę nie mogę go odłączyć. Czy te kabelki trzeba po prostu wyrwać na siłę? są one wpięte w taką jakby wtyczkę, której też za nic nie mogę wyciągnąć. To powinno łatwo schodzić czy trzeba po prostu urwać?
Teraz zestaw odseparowany który mam, ma też zwrotnicę do której trzeba wprowadzić 2 kable a ze zwrotnicy puścić kabel do głośnika i do niskotonowego (te kable są w zestawie). Teraz czy chodzi o wpięcie tych kabli z głośnika w drzwiach do zwrotnicy? one są opisane na oryginalnym głośniku 1 i 2, który to plus a który minus? Czy trzeba instalować tą zwrotnicę? przecież oryginalnie też jest niskotonowy, to nie wystarczy zamienić głośniki?
Proszę o pomoc!
Liczę, że uzyskane informacje posłużą również innym laikom w temacie audio.


Góra
  
 
PostNapisane: 19 grudnia 2014, o 06:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lipca 2014, o 23:28
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Sebastian
Silnik: Z22SE
http://www.profet.pl/images/zestaw2.jpg
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic642398.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 grudnia 2014, o 17:47 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
drzwidolasu napisał(a):
Czy te kabelki trzeba po prostu wyrwać na siłę?

Na krótszym boku jest zatrzask. Jak go wciśniesz to wtyczka wyjdzie.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 grudnia 2014, o 10:49 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Jeśli montujesz zestaw odseparowany to zwrotnica jest zalecana - już gdzieś to tłumaczyłem (muszę znaleźć chwilę i wrzucić na forum cały wywód żeby było do czego odsyłać). Mianowicie seryjne głośniki bez zwrotnicy (nie ma takowej seryjnie w Qp) odtwarzają całe pasmo dźwięku, które jest emitowane z radia. Jak popatrzysz na głośniki to zorientujesz się, że mają różny kształt, są inaczej zbudowane itd. Jest to spowodowane tym, że zostały dostosowane do odtwarzania tylko wycinku owego pasma, które seryjnie otrzymują z radia. Ergo pozostała część pasma, której nie są w stanie odtworzyć tylko je dodatkowo obciąża i zniekształca dźwięk. Zwrotnica ma temu zapobiec i jeśli jest z danego zestawu to jest tak skonfigurowana żeby dostarczyć odpowiednie pasmo do konkretnych głośników eliminując obciążenie.
Ponadto dźwięk otrzymany po zastosowaniu zwrotnicy jest czysty - jeśli masz sekcje instrumentalne to spróbuj sobie przesłuchać na zwykłym systemie i na odseparowanym, nawet laik usłyszy różnicę.
Jeśli nie stosujesz wzmacniacza to możesz po odpięciu głośnika z drzwi (większego) wpiąć te przewody do zwrotnicy. Następnie do zwrotnicy dodatkowym przewodem (z zestawu) podłączyć nowy głośnik z zestawu do zwrotnicy. Następnie z zwrotnicy prowadzisz dodatkowy przewód (w zestawie) do głośnika wysokotonowego (tego przy trójkącie drzwi).
To tyle jeśli chodzi o opcję bez wzmacniacza bo taka u Ciebie wchodzi w grę.
Tył robisz plug play - zamiana głośników.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL