Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:49

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 kwietnia 2014, o 19:43 
Dzisiaj wyciszyłem drzwi i włożyłem u-Dimension el comp 6 (tylko drzwi kierowcy, jutro pasażera). Pierwsze co zauważyłem, to to ze grają ciszej od fabrycznych (testowane funkcja "balance"). Mogłem coś źle podłączyć? (kable głośnikowe od radia podłączyłem do zwrotnicy, od zwrotnicy na tweeter i woofer). Nie spodziewałem się jakiegoś super dźwięku bez wzmacniacza, ale wydawało mi się że różnica między fabrycznym nagłośnieniem a tym będzie diametralna :)

Moje pytanie jednak dotyczy rozdzielenia mocy przez radio.
Czy jak funkcję fader dam "front" na maxa, to czy na tylne głośniki nie będzie przekazywana moc ? Czy muszę je odłączyć, aby tak było ? Bo wiadomo zależy mi aby całą moc, które radio posiada (Clarion CZ202) dawało na przód.

Może i głupie pytania, ale muszę rozwiać wątpliwości.

Pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: 3 kwietnia 2014, o 20:07 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2011, o 13:19
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
Te głośniki bez wzmaka beda grać lipnie, jak sam napisałeś nawet gorzej niz seria bo radio ich nie ruszy ::beczy
Podeponij dobry wzmak i zobaczysz przepasc pomiedzy obecnym graniem a po podpieciu wzmaka :D ::coll

_________________
sejo sport to jest to ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwietnia 2014, o 20:15 
No dobra, jutro sobie wygłuszę drzwi pasażera, wrzucę te głośniki i powiedzmy na wakacje zakupie sobie jakiś 4 kanałowy wzmacniacz (w planach subwoofer) :)


Góra
  
 
PostNapisane: 9 kwietnia 2014, o 08:12 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Odpowiadając na Twoje pytanie - nie musisz odłączać tyłu żeby żeby "wyciszyć" tylne głośniki. Jeśli radio ma taką funkcję a teraz wszystkie mają to wystarczy przestawić fader na przód. Natomiast z mocą nie ma to nic wspólnego - w tym momencie "mocy", która jest doprowadzana do tylnych głośników po prostu nie używasz natomiast nie ma możliwości przetransferować jej do przednich głośników.
Co do u-dimension to pod radiem powinny ładnie zagrać po wygłuszeniu także coś tutaj nie gra.
Przewody do głośników prowadziłeś aż do drzwi czy wpinałeś się w oryginalną wiązkę?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwietnia 2014, o 20:40 
Te przewody co szły do głośnika (woofera) przyciąłem i za pomocą 2,5mm2 przedłużyłem do zwrotnicy. Być może tutaj jest pies pogrzebany, bo oryginalne kable mają coś koło 1mm2 ? Od zwrotnicy 2,5 do woofera i 1,5 do tweetera. Ale to już nie ma znaczenia, gdyż zakupiłem wzmacniacz Kenwood KAC-626 i juro już będzie poprowadzone od wzmacniacza 2,5mm2 także powinienem usłyszeć różnicę :D Przewody będą przeprowadzane przy pomocy twojego manuala "Adaś" :P


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL