Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:33

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sierpnia 2013, o 19:37 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Witam, chcę wymienić antenę FM na krótszą od seryjnej. Najlepiej jakby była jakaś p&p, bez rzeźby więc nie chce kupić pierwszej lepszej uniwersalnej. Aha i musi być też tak samo dobra jak fabryczna, by radio działało bez problemu. Antenę chcę wymienić, bo mam antenę od CB na klapie i myślę, że lepiej będzie wyglądać jak wymienię tą od FM na max 10-15 cm. Myślałem, też by zamontować jakąś dobrą wewnętrzną i schować np. w słupek, a na dziurę po fabrycznej przykleić małą atrapę rekina, bo ponoć same rekiny odbierają słabo, ale widzę, że wszyscy krytykują je za wygląd, więc chyba wolę jakąś krótką ;) . Ktoś może mi coś polecić, co spełni powyższe założenia?

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sierpnia 2013, o 20:50 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
micho90 ogólnie czym dłuższa antena tym lepszy odbiór i żadna krótka nie zastąpi długiej anteny nawet ze wzmacniaczem ponieważ sam wzmacniacz musi mieć określone parametry ponieważ jak będzie za mocny to w radiu zamiast muzy będziesz słyszał same szumy

ja osobiście mam w samochodzie wewnętrznego blaupunkta i ogólnie jest ok, wiadomo nie spełnia norm długiej anteny i miejscami potrafi zacharczeć ale odbiera bez większych problemów mam ją zamontowaną pod podsufitką a dziurę po ori antenie mam zaspawaną, niestety koszt takiego moda jest dość kosztowny finansowo ponieważ w koszty wchodzi lakierowanie dachu lub po spawaniu oklejanie folią

co do P&P możesz spróbować kupić małą antenę............linka do aukcji nie wstawię więc poleci na PW

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, o 10:00 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Z fabrycznych, co mi wysłałeś linka (taka sama z wyglądu jak fabryczna, tylko krótsza) poszukałem i najkrótsze jakie znalazłem to chyba 24 cm, a te co mamy w qp mają 39 cm, a chciałbym coś koło 10-15 cm. Poza tym przy tych krótkich piszą, że są do navi, ale fm też chyba powinno działać, w końcu to tylko antena.

Znalazłem coś takiego na allegro z uniwersalnych, powinny pasować p&p, bo mają adapter gwintu w kpl:

Ta ma 16.5 cm i kosztuje 17 zł z kw.
Obrazek Obrazek

A tu są po 25 zł z kw i jest 10 do wyboru, o długościach od 7 do 18 cm.
Obrazek
Zastanawiam się nad 2 i być może 10. Poza tym 6 chyba najlepiej wygląda, ale musiałaby być czarna ;) , oraz 9, ale mogłaby być krótsza :P .

Co o nich myślicie? Może ma ktoś z Was u siebie jakąś podobną do tych? Ciekawe jak to w ogóle odbiera, chociaż radia i tak rzadko słucham. Generalnie chodzi o to, by była co najmniej dwa razy krótsza, a nie chce, by wyszedł agrotuning :P .

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, o 10:21 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 grudnia 2009, o 11:45
Lokalizacja: Toruń/Górsk/Bydgoszcz
Imię: Lukasz
Silnik: Y22DTR
Mialem u siebie krotsza.. wrocilem do serii bo radio kiepsko odbieralo - w sumie to logiczne :)
Jesli zalezy Ci na krotkiej a chcesz zachowac fabryczy wyglad sprobuj z antena z Zafiry - jesli dobrze pamietam sa krotsze od tych co mamy w Coupe i u kilku osob juz to widzialem..

_________________
once chicks go black they'll never go back..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, o 11:01 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
No właśnie narazie nie ma chyba na allegro oplowskich krótszych niż 24 cm... poczekam trochę może ktoś wstawi. A jak nie to kupie którąś z tych pewnie, w końcu pieniądze nieduże, zawsze jak będzie źle odbierać, albo brzydko wyglądać można wrócić do serii :) . A z tych która najlepiej wygląda, gdybym nie znalazł krótkiej fabrycznej? Chce wymienić, bo jak pisałem wg mnie nie wygląda zbyt dobrze, jak są dwie długie anteny, myślę, że zdecydowanie lepiej będzie z krótką ;) , bo fabryczna jest jak połowa anteny cb Oo .

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, o 13:15 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 grudnia 2009, o 11:45
Lokalizacja: Toruń/Górsk/Bydgoszcz
Imię: Lukasz
Silnik: Y22DTR
micho90 napisał(a):
Obrazek Obrazek

Ja mialem ta.

_________________
once chicks go black they'll never go back..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, o 16:44 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2010, o 19:45
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Wy się scieracie o krótszą antenę a ja od prawie roku nie mam anteny w cabrio bo mi jakis *#&$ odkręcił i w moim mieście bez problemu działa, nie charczy i łapie rds/stereo. Jeżdżę w góry i dopiero na przedgórzu sudeckim traci zasięg a zakłócenia są i nawet na serii. Ja kupuję antenę bo brakuje jednak jakiegoś kikuta przy klapie. Jak ktoś jest melomanem i słucha radia to gratuluję. Od czystości dźwięku w radiu jest DAB zwany w UK digital radio.

_________________
Moja ignorancja dotycząca wyższości turbodoładowanej jednostki była tak wielka że nie mogę się ogarnąć po dziś dzień jak wciskam pedał gazu w podłogę a wskazówki się nie prawdopodobnie szybko przesuwają w prawą stronę, tylko jedna wskazówka idzie w lewo. To stan paliwa :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, o 18:36 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Ja rzadko słucham radia, głównie pendrive i czasami płyty, ale jak już włącze, to myślę, że w wawie i okolicach nie powinno być problemu, nawet na tych badziewnych antenkach :) . Tak samo z cb, jak zdarzy się zapomnieć przykręcić antene, to też odbiera w jakimś stopniu. Podsunąłeś mi pomysł, odkręce antene, pojeżdże bez trochę i zobacze jak będzie odbierać u mnie. Jeśli będzie w miarę dobrze to z krótką napewno nie będzie gorzej, a wygląd będzie o wiele lepszy, bo pozbędę się dwóch batów :D

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, o 21:46 
Offline
Klubowicz
Klubowicz

Dołączył(a): 28 grudnia 2009, o 01:29
Imię: Maciek
Silnik: Z18XE
micho90 napisał(a):
Obrazek Obrazek

Miałem kiedyś taką kiczasto odbierała i wyglądała.

micho90 napisał(a):
A tu są po 25 zł z kw i jest 10 do wyboru, o długościach od 7 do 18 cm.
Obrazek


Obecnie mam numer 6 ale czarną, niedawno zaczęła schodzić z niej farba po 2 sezonach i pod nią był właśnie taki chrom, psiknąłem zwykłym czarnym sprayem i wygląda jak nowa. Niestety słabo odbiera, nie słucham radia więc spełnia walory tylko wizualne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sierpnia 2013, o 14:53 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Pojeździłem trochę z odkręconą anteną w wawie i okolicach i te stacje z najsilniejszym sygnałem działają bez problemu, a te słabsze mniej popularne lekko trzeszczą, więc z krótką anteną na pewno nie będzie gorzej, niż bez ;) .

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 września 2013, o 13:44 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Kupiłem antenę nr 10, foty na aucie w moim garażu :) . Wydaje mi się, że wygląda najlepiej z tych powyżej ;) .

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL