Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:44

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 09:45 
Witam,

obecnie mam serie i nadaje się to do słuchania wiadomości jedynie.

Jak wygląda sprawa basu, czy przy otwartym dachu da się uzyskać prawidłową scene z basem?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 18:11 
Zapytaj kolegi Grzesiek 79 na pewno coś ci doradzi ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 18:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
jechalem cabrioletem od tasmana i nawet fajnie mu to gralo:) jezeli masz otwarty dach i zamkniete okna to dobrze slychac:P ale jak juz okna otworzysz to lipa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 18:25 
Jurand napisał(a):
jechalem cabrioletem od tasmana i nawet fajnie mu to gralo:)

no ale tasi nie ma basu
fakt faktem, ze przy zamknietych szybkach i wiatrolapie jest calkiem niezle i cicho.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 18:39 
W autach bez dachu bardzo ciężko uzyskać dobry bas, sub nic nie da ,ze względu na mały bagażnik i rozproszeniu dźwięku :/
Zainwestuj w porządne przednie głośniki tylnie też muszą być dobre i jak chcesz mieś przyzwoitą scenę dźwiękową to można ustawić filtry na tylne głośnikach by odcinały wysokie częstotliwości bo niskie częstotliwości trudniej zlokalizować jak wysokie i dźwięk z przednich głośników będzie bardziej słyszalny.
Wiadome wzmacniacz musi być! :D

Gezesiek


Ostatnio edytowano 28 kwietnia 2009, o 19:21 przez Grzesiek 79, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2009, o 01:31 
Z góry sorry za odgrzanie kotleta ;)
Ale jeżeli chodzi o bas w cabrio, jest na to dobra sposób, ale zależy od tego, czy zależy Ci na praktyczności. Ja u siebie w Asterce Cabrio (F) zrobiłem zamkniętą zabudowę, około 20l, zachodzącą wgłąb pod schowek pasażera. Do tego głośnik 10" Infinity 1050W (idealny do skrzyń zamkniętych do 40l), napędzany wzmakiem JBL pod fotelem pasażera, co w połączeniu z przednimi głośnikami BM dającymi miękki basik gra naprawdę dobrze :) Co najważniejsze, bas nie ucieka mi w tył, gdy jadę bez dachu - a taki był cel :)
Tylne głośniczki odłączyłem bo psuły efekt.

Tutaj fotka jak to wygląda u mnie:
Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2009, o 07:17 
hbr napisał(a):
zachodzącą wgłąb pod schowek pasażera

hehe, potem przychodzi Panna ze szpilkami na nogach i jazda na maxxaa... ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2009, o 10:51 
Cały czas myślę nad jakąś sensowną maskownicą, ale póki co wsunąłem go maksymalnie jak się dało i fotel odsunięty na maxa - nie jest źle :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2009, o 11:10 
Mozna wykorzystac takze schowek na suba .
Odnoscie basu w cabrio mozesz zrobic 3 way z subem 20 cm w obu drzwiach . Scenka wtedy jest do osiagniecia , z tym ze przy otwartym dachu troszku uciekac bedzie .


Ostatnio edytowano 30 lipca 2009, o 11:12 przez mirek_smok, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, o 20:02 
Grzesiek 79, widzę w podpisie fotkę Twojej zabudowy i mam pytanie o tę maskownicę - logo Infinity :)
Kupiłeś już taką gotową, czy miałeś dostęp do wycinarki laserowej i według własnego pomysłu zrobione?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, o 20:28 
hbr napisał(a):
Grzesiek 79, widzę w podpisie fotkę Twojej zabudowy i mam pytanie o tę maskownicę - logo Infinity
Kupiłeś już taką gotową, czy miałeś dostęp do wycinarki laserowej i według własnego pomysłu zrobione?

szukaj a znajdziesz:
viewtopic.php?t=2181&postdays=0&postorder=asc&start=0


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, o 20:42 
Umknął mi ten temat =;
Dzięki serdeczne ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, o 21:55 
z neta ściągałem logo wstawiłem w pierścień, wymiary na rysunku były 1 do 1 nagrałem na płytę i miałem kolegę co pracował w takiej firmie co mieli wycinarki laserowe i materiał też mieli taki jak chciałem.
Ale kolego sympatyczny jeszcze chyba nikt o to nie pytał ale mam taka osłonę na 10” jeszcze jedną w domu tylko ma tam jakąś wadę laser coś się popsul i w jednym miejscu jest taka nie równa. poszukam w garażu ale jest tam raczej na pewno.

Grzesiek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2009, o 01:05 
Grzesiek 79, jakbyś mógł sprawdzić, byłbym wdzięczny. Jak będzie to myślę że chętnie bym to odkupił :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2009, o 16:27 
Mam i nawet nie jest tak źle ma tylko taką małą rysę od lasera jest jeszcze na niej folia ale od tamtej drugiej strony jest troszkę zmasakrowana ale tego nie widać.

Grzesiek


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL