Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 10:14

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 maja 2006, o 08:51 
Jaki sub do bagażnika polecacie bądz posiadacie?
Co sądzicie o tym?:
blaupunkt1
lub:
blaupunkt2


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2006, o 12:24 
ja jestem zwolennikiem sub-wooferow... tuby mnie jakos nie kreca... mam magnata mega forca zdaje sie model 1120 i do tego wzmacniacz alpine... a steruje tym clarion


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwietnia 2007, o 16:01 
czy ktos z was mial do czynienia z zestawem Blaupunkta : skrzynia GTB 300 i do tego wzmak GTA 2 ?
http://www.allegro.pl/item182560285_bla ... model.html
http://www.allegro.pl/item182380568_sub ... odel_.html
jezeli mozecie cos lepszego polecic w cenie ok 500 za komplet to piszcie :wink:


Ostatnio edytowano 12 kwietnia 2007, o 16:05 przez Rob, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwietnia 2007, o 21:40 
Rob napisał(a):
czy ktos z was mial do czynienia z zestawem Blaupunkta : skrzynia GTB 300 i do tego wzmak GTA 2 ?
http://www.allegro.pl/ite...owszymodel.html
http://www.allegro.pl/ite...szy_model_.html
jezeli mozecie cos lepszego polecic w cenie ok 500 za komplet to piszcie :wink:


W tej cenie to niema wielkiego wyboru, jak za tą kasę to cudów nie oczekuj bo to najniższa seria . Ale jakoś to zagra,lepiej to niż jakieś wynalazki .Jak byś szukał czegoś innego to nie kupuj żadnej tuby bo to tylko huczy i robi hałas zostań przy skrzyni z MDF-u zagra to ładniej.

Pozdrawiam;Grzesiek :wink:

[ Dodano: 2007-04-13, 00:02 ]
Jak cała reszta czyli głośniki są seryjne to ten zestaw wystarczy bo cóż Ci z dobrego basu jak reszta gra nie specjalnie :???: . Jak byś miał więcej kasy to kup cztero kanałówkę i wtedy kiedyś jakiś lepszy przód i będziesz zadowolony .Taka jest moja rada :cool: , chyba że przy tym zostaniesz. Bo kiedyś zapragniesz mieć lepszy przód a bez wzmacniacza ani rusz :!: ,tak jest taniej np.; zostając przy tej firmie . BLAUPUNKT GTA 4 MK II kosztuje 315zł a BLAUPUNKT GTA 2 SPECIAL MK- 219 zł tam maż cztery a tu dwa kanały tej samej mocy. Wiem że nikomu się nie przelewa ale pomyśl o tym. To i tak nie jest duża kwota bo taniej to szkoda czegoś szukać bo wtedy seria zagra lepiej. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2007, o 10:32 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Proponuje jakis maly sub zeby miejsca nie zabieral to w obudowie zamknietej ale do tego dobry glosnik- jakiegos DLSa, JL audio, VIFA itp. Napewno sie nie zawiedziesz. Wzmak to tez raczej cos markowego tylko nie jakies soniacze czy pionki ale SIGNATA lub cos podobnego. Naprwade jest tego sporo.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2007, o 11:30 
Miałem wzmacniacz Sinuslive i mogę go z czystym sumieniem polecić.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2007, o 22:08 
Wesol i elo wiadomo, że te firmy, o których napisaliście robią dobry sprzęt, ale za większe pieniądze a kolega rob szuka chyba zestawu za ok. 500zł a za tą kasę to można kupić sam wzmacniacz lub subofer tych firm i było by mu potrzebne dodatkowe 500 zł. Tak jak napisałem wyżej cóż mu z dobrego, ładnego basu jak reszta głośników zagra beznadziejnie jak to w seryjnym nagłośnieniu. I wtedy przydałaby się jakaś poczciwa czterokanałówka, dwa kanały w mostku i dwa na przód puls jakieś lepsze przody, wytłumienie drzwi o raz okablowanie, ale wtedy kwota wzrasta do ok. 2 000zł nie licząc radia, i wtedy myślę, że byłby zadowolony :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2007, o 22:35 
Grzesiek 79 napisał(a):
cóż mu z dobrego, ładnego basu jak reszta głośników zagra beznadziejnie jak to w seryjnym nagłośnieniu

Nie przesadzajmy :wink: Akurat o seryjnym nagłośnieniu w Astrze mogę powiedzieć naprawdę dobre rzeczy. Wiadomo, że można lepiej, dużo lepiej, ale nie jest beznadziejnie, co to to nie ... :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, o 07:18 
Dzieki chlopaki za opinie ! Sprobuje poszukac po sklepach i moze gdzies trafi sie mozliwosc odsluchu tego suba - wiadomo ze drozszy zestaw bylby lepszy ale jednak nie chce ladowac wiekszej kasy w to ... Szczerze mowiac nie uwazam ze glosniczki w mojej astrze graja beznadziejnie - brakuje mi po prostu troche basu za plecami ;) Nie wiem czy mam seryjne naglosnienie bo nie zagladalem na gosniki ale okablowanie pod wzmacniacz jest gotowe wiec moze poprzedni wlasciciel cos kombinowal jednak :smile:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, o 11:34 
Jak dla mnie gra to beznadziejnie, nawet sam rozkład mocy jest wtedy fatalny dobre radio ma ok. 20W RMS na kanał a fabryczne jeszcze mniej a tu wzmacniacz zasilający subofer będzie miał ok. 250W RMS lub więcej i wtedy niskiego basu jest aż nadto, chyba że ktoś lubi bas i nić więcej. Lepiej kup jakiś zestaw głośnikowy np.;
SinusLive - SL 16 + NEO 25S, HERTZ HSK 165, , INFINITY REF 6510cs ,DLS B-6. Należy wytłumić drzwi ,wykonać solidne miejsca montażowe pod głośniki,do tego wzmacniacz ok 2x100W RMS np.; INFINITY REF7521A,a nawet nie drogi AUDISON SRX2 który gra naprawdę ładnie jak za tą kasę i wtedy lepiej słuchać takiego zestawu bez suba niż fabryczne i jakiś tam subofer.
To co napisałem to sprzęt za nie wygórowane pieniądze, ale dodrze zamontowany dałby dobry efekt i jak byś to usłyszał to myślę że byłbyś z tego zadowolony a kiedyś można pomyśleć o jakiejś skrzynce.
To jest tylko moje zdanie na ten temat bo wiem jak to gra. :wink:

Pozdrawiam;Grzesiek :cool:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2007, o 13:30 
Ja mam takie pytanie. Czy bez skrzynki w bagazniku da sie uzyskac jakies ciekawe brzmienie. Poniewaz czesto przewoze rozne rzeczy w bagazniku, to nie chcialbym zmniejszac jego pojemnosci. Najchetniej glosniki pozostawilbym w seryjnych miejscach. Czy da sie to zrobic? A moze jest sens dac gdzies same glosniki basowe bez skrzyni? Niezbyt znam sie na CA dlatego pytam tutaj. Czy zmiana kabli do glosnikow bedzie konieczna? Slyszalem ze zazwyczaj fabryczne kable sa za cienkie do lepszych glosnikow, co powoduje pogorszenie jakosci dzwieku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2007, o 14:35 
KUPERnick napisał(a):
Ja mam takie pytanie. Czy bez skrzynki w bagazniku da sie uzyskac jakies ciekawe brzmienie. Poniewaz czesto przewoze rozne rzeczy w bagazniku, to nie chcialbym zmniejszac jego pojemnosci. Najchetniej glosniki pozostawilbym w seryjnych miejscach. Czy da sie to zrobic? A moze jest sens dac gdzies same glosniki basowe bez skrzyni? Niezbyt znam sie na CA dlatego pytam tutaj. Czy zmiana kabli do glosnikow bedzie konieczna? Slyszalem ze zazwyczaj fabryczne kable sa za cienkie do lepszych glosnikow, co powoduje pogorszenie jakosci dzwieku.


Kable wymień na 2x2.5mm2
Wytłum drzwi.
Wykonaj solidne pierścienie pod głośniki z MDF-u
Kup jakieś dobre głośniki (Nie wiem jaką kwotą dysponujesz.)
Wzmacniacz ok. 4x75W RMS lub 2x100W RMS jak chcesz tylko przód wymienić.
Głośnik bez obudowy gra fatalnie :!: nie polecam.

Napisz jaką kwotę możesz przeznaczyć na cały zestaw to wieczorem może coś Ci odpiszę.
Szukaj takich głośników które mają niską dolną częstotliwość i żeby były dość mocne, żebyś mógł z nich wydusić w miarę niski i mocny bas .Chyba że maż już coś na oku?
Jak wszystko dobrze zainstalujesz to na pewno ci się spodoba ,bez problemów da się uzyskać ciekawe brzmienie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2007, o 14:51 
Pytanie bylo wstepne dla orientacji. Na razie bede kupowal radio. Planuje kupic jakiegos Clariona lub Alpine'a (byly polecane na forum) do ok. 700 zl. Glosniki beda robione pozniej.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2007, o 19:24 
Alpine CDE-9873, CDE 9850. CDE-9881 w cenie ok. 700zł to kup coś takiego oczywiście mówiąc o nowych.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2007, o 20:02 
Myslalem nad uzywanym CDA - 9812. Co sadzisz o tym? OT sie zrobil ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL