Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:18

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: alpine ida x301
PostNapisane: 11 listopada 2012, o 23:42 
witam posiadam radio alpine ida x301, i w przeciagu miesiaca pojawil sie 2 razy taki o to problem, otoz w pewnym momencie sluchania muzyki nagle przestaja grac/slyszec wszystkie glosniki ktore sa pod radiem i gra tylko skrzynia i wzmacniacz, nie pomaga wylaczanie i wlaczanie radia tylko skrzynia basowa jest on. po paru godzinach nie jezdzenia / wylaczonego radia odziwo glosniki graja, co to moze byc koniec radia? ma ono jakie 4 lata i pod niego sa podpiete glosniki hertza dskl 165. prosze o jakies oponie/rady


Góra
  
 
PostNapisane: 12 listopada 2012, o 06:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 grudnia 2011, o 13:32
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Marek
Silnik: Z22SE
Daruś mam małą teorię. Nie wiem na ile skuteczną ale w większości urządzeń elektrycznych działa. Gdy zrobi ci się ten "problem" ponownie odetnij całkowicie zasilanie od radia ( na 99% nie masz żadnego wyłącznika zasilanie pod radio ) więc odepnij klamy od akumulatora na jakieś 10-15 sek i podepnij ponownie (wiem trzeba będzie potem wszystko na nowo ustawiać ;/) i jak po takim "restarcie" będziesz miał ten problem dalej to raczej radio się kończy a jeśli podziała to może jest gdzieś jakieś sprzężenie.
Aż tak się na tym nie znam ale często taki "twardy restart" pomaga (u nas w trojaku zawsze xD)

_________________
Servesys


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 listopada 2012, o 09:48 
Servesys napisał(a):
Gdy zrobi ci się ten "problem" ponownie odetnij całkowicie zasilanie od radia ( na 99% nie masz żadnego wyłącznika zasilanie pod radio ) więc odepnij klamy od akumulatora na jakieś 10-15 sek i podepnij ponownie (wiem trzeba będzie potem wszystko na nowo ustawiać


A nie lepiej wyjąć samo radio z kostki?


Góra
  
 
PostNapisane: 12 listopada 2012, o 10:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 grudnia 2011, o 13:32
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Marek
Silnik: Z22SE
Tak masz rację ale szybciej czasami jest odpiąć akumulator niż wyjmować radio :-P

_________________
Servesys


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 listopada 2012, o 21:52 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Jesli wytłumiałeś drzwi lub grzebałeś coś przy zmianie głośników przednich to proponuję zacząć od sprawdzenia czy nie zbiera się tam wilgoć tudzież nie stoi woda w skrajnych przypadkach. Miałem podobne przypadki i problemem okazało się złe wytłumienie drzwi podowodujące zbieranie się wody i spięcia instalacji.
Przy całym systemie na wzmaku pojawiał się przenikający pisk i całość wysiadała.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL