Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:36

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 listopada 2014, o 20:41 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Wszędzie wchodzi 16.5 cm głośnik
Na przód masz jeszcze tweeter w trójkącie przy szybie - od razu pomyśl nad wymianą, czyli na przód najlepszy będzie zestaw odseparowany 16cm+tweeter na zwrotnicy
Na tył to już zależy od Ciebie czy chcesz się pobawić wrzucić dodatkowy tweeter i uzyskać fajny efekt czy zrobić tak jak fabryka dała czyli montaż w oryginalnym miejscu tylko głośniki współosiowe (16cm+tweeter w jednym głośniku bez zwrotnicy)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2014, o 21:20 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
Ja już ukończyłem swój projekt ale jeszcze zdałoby się go dopracować. Więc tak, na przód wpadły jednak morele tempo 6 a na tył pod wzmacniaczem są woofery hertz ev 165. Efekt: szału bez. Tył gra dość mocno co daje troszkę basu tak jak chciałem. Ale wydaje mi się że dałoby sie wyciągnąć dużo więcej z tego zestawu. Niestety nie zostały wygłuszone dobrze drzwi i tył czego na pewno brakuje. I to polecam zrobić na pierwszym miejscu każdemu!!! Jak będzie czas to zmienię wzmacniacz na 2 kanałowy bo mam 4-ro i muszę to wszystko jakoś na nowo ogarnąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2014, o 21:29 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Masz 4 kanały i chcesz przejść na 2 w takiej konfiguracji głośników?
Te morele grają pod wzmacniaczem czy wzmacniasz sam tył?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2014, o 21:48 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
Chciałbym żeby wszystko napędzał wzmacniacz ale gdy tak podłaczyłem to nie było wysokich i średnich tonów na przodzie. Same niskie. Tył wiem że mogę zmostkować ale sam wzmacniacz jest coś do bani. Już raz go reklamowałem i poprawa była bardzo na krótko. Raz działa raz nie. I na jednej stronie nie działa mostek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2014, o 21:55 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
To gdzie Ty masz tutaj skończony projekt audio? Ostro coś pogmatwałeś
Przód 16cm + tweeter jest na zwrotnicy?
Jak podłączyłeś sam woofer pod wzmaka to wiadomo, że nie będzie wysokich tonów albo miałeś filtr na wzmacniaczu ustawiony za nisko i wyciął całą górę.
Nie ma sensu tutaj mostkować tyłu na te woofery - zostaw spokojnie każdy kanał na jeden woofer.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2014, o 22:05 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
Adaś przód działa pod samym radiem i jest całe pasmo. góra, średnie, niskie. A tył 2 woffery są pod wzmacniaczem i tam jest tylko niskie pasmo o które mi chodziło. Ale chciałbym żeby te morele na przodzie też dostały więcej mocy bo radio ich nie radzi jak na moje. i skończone montowanie głośników ale zostało jeszcze wygłuszenie czego mi bardzo brakuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2014, o 22:20 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Teraz zastanów się dobrze nad tym jak to podłączyłeś. Muzyki słuchasz z tyłu samochodu na tylnej kanapie czy z przodu na fotelu kierowcy?
Jak już odpowiesz sobie na to pytanie to dojdziesz do tego, która sekcja przede wszystkim potrzebuje wzmocnienia.
Poza tym, kto kupuje morele za dobre pieniądze i katuje je całym pasmem z radia?
Jeśli jest to pełny zestaw to na pewno jest tam 16 cm + tweeter i zwrotnica
16 cm idzie w drzwi podłaczone pod zwrotnicę
Tweeter idzie na górę i podłączony pod tą samą zwrotnicę
Cała zwrotnica idzie pod wzmacniacz na jeden kanał
Druga strona samochodu tak samo
Masz już przedni odseparowany zestaw aktywny (pod wzmacniaczem)
To tył powinien być podłączony pod samo radio i robić jako tło a nie odwrotnie
Wyprzedzam pytanie - każdy głośnik ma swoje pasmo, które jest w stanie odtworzyć. Podłączając go pod radio i dając całe pasmo obciążasz go pasmem, które odtwarza oraz dodatkowo pasmem, którego nie jest w stanie odtworzyć.
Zadaniem zwrotnicy jest rozdzielenie pasma, które jest w stanie odtworzyć każdy z głośników i doprowadzenie właśnie takiego pasma do głośnika.
Otrzymujemy dźwięk czysty i każdy ton dobiega z innego miejsca


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL