Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:40

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 listopada 2012, o 20:33 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Albo prosto albo zaj...iście :D

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 listopada 2012, o 20:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 grudnia 2011, o 13:32
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Marek
Silnik: Z22SE
Racja :-D

_________________
Servesys


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 listopada 2012, o 23:21 
Przepraszam że się wtrącę, ale ze zwykłego radia samochodowego, nawet tam gdzie pisze cudowne "MOSFET 50W" można wyciągnąć max 21 Watt czystej mocy... Taka jest fizyka i nie da się tego oszukać...


Góra
  
 
PostNapisane: 10 listopada 2012, o 01:02 
bugii23 napisał(a):
Przepraszam że się wtrącę, ale ze zwykłego radia samochodowego, nawet tam gdzie pisze cudowne "MOSFET 50W" można wyciągnąć max 21 Watt czystej mocy... Taka jest fizyka i nie da się tego oszukać...

Kiedyś na uczelni podjęliśmy dyskusję z fajnym wykładowcą na ten temat. Otóż doszliśmy do wniosku że maksymalna moc na kanał może dojść do około 30W zakładając sprawność urządzenia na wysokim poziomie (rzadko spotykane w elektronice użytku codziennego). Ale rzeczywiście poziom około 20W to realia rządzące rynkiem.
Jedynym parametrem radia w specyfikacjach, mówiących coś więcej o mocy jest parametr "Moc (DIN45324, +B = 14,4 V)". Na jego podstawie można przynajmniej coś porównać ponieważ jest on znormalizowany i podaje moc radia dla zniekształceń THD 10 %, i sygnału o częstotliwości 1 kHz.

Do ważnych rzeczy dodam że głośniki warto wygrzać, czyli jak się je podłączy to nie dawać od razu do pieca tylko przez parę godzin słuchać trochę ciszej (oczywiście bez skrajności).


Góra
  
 
PostNapisane: 10 listopada 2012, o 01:09 
Dokładnie tak jak mówi spark ok 30 W to moc w warunkach idealnych... 21 Watt to moc wysokiej klasy sprzętu i nie ma co się spodziewać większego wyniku.

Co do wygrzewania głośników również się zgadzam, jednak nie chodzi tu o słuchanie cicho, a o ustawienie ich na około 70% mocy z JEDNAKOWĄ częstotliwością. Wygrzewanie takie teoretycznie powinno trwać około 8 godzin.


Góra
  
 
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 17:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lutego 2011, o 19:17
Lokalizacja: Coupe
Imię: Pawel
Silnik: Z18XE
Chciałbym założyć nowe głośniki zamiast oryginalnych, bo stare już mają dziury. Wnioski po przeczytaniu tematu sa nastepujące: nie warto inwestowac w tylne nagłośnienie (skoro i tak nikt tam nie jezdzi), założyć tylko przód Helix Blue b62c. Nie jestem audiofilem i moc oryginalnych głosnikow wystarczała mi w zupełności (uważam ze mają powera i nie chc żeby coś ubyło). Zatem czy bedzie to dobre rozwiazanie?

_________________
...::▲MY BERTONE▲::... ®


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 17:24 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Wszystko jak napisałeś - osobiście odchodzę od polecania helixów i hertzów z popularnych serii. To już nie jest to co kiedyś i staje się sprzętem niskobudżetowym. Jednak jeśli chcesz ograniczyć się do napędzania systemu samym radiem to spokojnie nic lepszego tutaj nie potrzeba. Na początek może Cię uwierać trochę wysokotonowy bo nic nie będzie go ciąć poza zwrotką, która też gra dość wysoko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 kwietnia 2013, o 13:52 
Nie siedze w audio dlugo, ale moim skromnym zdaniem podlaczenie lepszych glosnikow bez wzmacniacza nie da prawie zadnych efektow, ani nie bedzie glosniej, ani jakosciowo nie bedzie lepiej. Podlaczylem w miejsce oryginalow morele (bez wzmaka - pod radio), graly niemal identycznie co oryginaly, a jakościowo biją je na głowę. Po podlaczeniu wzmacniacza i ustawieniu radia dopiero zaczely grac.


Góra
  
 
PostNapisane: 23 stycznia 2014, o 06:52 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
to i ja się podepnę, też przymierzam się do zmiany audio i tak sobie myślałem że najpierw wygłuszenie drzwi i tył boczków, jakieś dobre niedrogie głośniki na przód ALE NA TYŁ POMYŚLAŁEM ŻEBY WŁOŻYĆ DWA NIE DUŻE SUBWOFERY, nikt tam nie siedzi a lubie troche więcej basu. a nie chce jakiejś skrzyni w bagażniku. Testował ktoś taki układ w qp? Dodam że w grę wchodzi jakieś inne radyjko i ewentualnie nieduży wzmacniacz dla subków.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 stycznia 2014, o 18:54 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Włożenie subwooferów w tylnie boczki wiąże się z ich całkowitym przerobieniem - chyba, że myślisz o subwooferach 16 cm ;D
Choć Emphaser zrobił serię takich subwooferów 16 cm po 350 W RMS przy 4 Ohm także można się pobawić.
Na pewno samo wytłumienie tyłu przy subach nie pomoże - trzeba jakoś wzmocnić ich konstrukcję i pomyśleć nad stabilnym montażem.
Kwestia do przemyślenia - dość innowatorskie ale do zrobienia. Jeśli zapewnisz im odpowiednią przestrzeń do gadania to może się udać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 21:32 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
sorki ale troszkę źle się wyraziłem, zamiast subwoofera, woofery włożyć, wpadł mi w oko model hertz EV 165.5 a na przód DCX-165.3, plus są rozmiaru 165mm wiec akurat bez przerabiania. Co o tym myślicie??? Adaś wysłałem ci skromne pw.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2014, o 20:31 
Panowie, mam może trochę głupie pytanie, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, mianowicie: pacjentem jest radio CDR 500 i dwa baty anteny. Jeden jest krótszy i pasuje idealnie, drugi zaś dłuższy (gwint 6) i za nic nie można go wkręcić, choć oba baty wyglądają niemalże identycznie. Jak to jest, bo sądziłem, że bat dedykowany Bertonce, choć dłuższy to będzie pasował? :)


Góra
  
 
PostNapisane: 24 listopada 2014, o 17:09 
Mnie ciekawi jedna rzecz, otóż oryginalne głośniki już są zajechane i słychać taki dziwny odgłos jak grają, ale mniejsza. Myślę nad wymianą i ciekawi mnie czy wystarczy mi kupić 4 głośniki średnicy 165mm i zamontować? To będzie na plug&play? Te dystanse też z tyłu trzeba?


Góra
  
 
PostNapisane: 24 listopada 2014, o 17:24 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Na tył i na przód potrzebujesz dystanse.
Oryginalne głośniki są zintegrowane z "dystansami" z plastiku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2014, o 20:29 
ok, ale czy to zadziała jak kupie 4 takie same głośniki? Jakie to mają być konkretnie głośniki, w sensie o jakich parametrach? no i kwestia podłączenia, czy laik może sobie z tym poradzić?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL