Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:21

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2006, o 14:52 
No to się dołączę. Jakie radyjko byście polecili tak w granicach 500-600 pln . Chcę zmienić fabryczne. W ogóle ma sens zmienianie samego radyjka i zostawianie reszty do późniejszych zmian ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2006, o 18:17 
Po pierwsze, to fajnie by bylo, gdybyś napisał, na czym Ci tak wogole zalezy. Czy to ma byc tylko radio, czy baza pod przyszłą rozbudowę.

Po drugie, to hm.. tak ogolnie, za taką cenę, polecałbym Pioneera. Ma chyba najlepsze parametry jesli chodzi o moc/jakosc dzwieku. Do tego ma tez wszystkie przydatne funkcje i ficzery (np wejscie aux). Oczywiscie porownujac radia w tym zakresie cenowym.

Co do Twojego pytanka, czy ma sens zmiana fabrycznego radia to powiem Ci tak: zalezy ;-)
Zalezy jakie masz to fabryczne radyjko. Niektore sa calkiem spoko. Pozatym, bardziej sensowna wymianą bedzie pozbycie sie fabrycznych glosnikow. Dopiero potem mozna zmienic radio. Fabryczne glosniki w oplach nie byly w sumie takie zle, ale z doswiadczenia wiem, ze ich wymiana daje spoooorą poprawę jakości. (Robilem cos takiego juz w dwoch astrach mojej Fce i dwujeczce rodziców)

osobiscie uzywam cos takiego: http://allegro.pl/item143152360_pioneer ... upers.html i gorąco polecam jeśli nie masz zamiaru inwestowac mega kaski w audio a checsz czystego i dobrego dzwieku.
Radio w polaczeniu z dwudroznym odseparowanym zestawem glosnikow na przodzie i dwudroznym z tylu daje u mnie naprawde niezly dzwiek (bez porownania lepszy niz to co bylo fabrycznie). Dodam, ze stawialem raczej na jakosc i czystosc dzwieku niz na basy i moc.

No ale....
Moc to radyjko ma jednak i tak sporą i w zupelności wystarczy, zebys był slyszany przez przechodniow jak stoisz na swiatlach ;-) To tak jesliby Ci na tym zalezalo ;P (bez urazy of koz)


Góra
  
 
PostNapisane: 29 listopada 2006, o 18:39 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Przenioslem ten temat tutaj, bo tamten przyklejony zamykam i wywalam,
mamy juz "prawdziwy" dzial Car Audio. :wink:



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2006, o 23:27 
sam borykałem sie z podobnym problemem kilka miesicy temu. kolega sprowadzał sprzet rtv i audio wiec mialem mozliwosc odlsuchania kliku modeli pionka , jvc , sony i zdecydowalem sie na Clarion DXZ 558 RMP. Muzycznie dwie klasy wyzej od konkurentow. Wygląd podobnie - idealnie pasuje do asterki :) bez zbednych bajerów , a aluminiowym wykonczeniem prezentuje sie naprawde klasa .

Przesłuchiwałem radia do 1000zł , a na ten model o ile sie nie myle wydalem 560zł netto i nie zamienilbym na inny model za żadne skarby :)

Jest sens wymieniać jak najbardziej , na razie zmieniłem samo radyjko , głosniki hertza wymienia później . Co prawda nie mialem seryjnego radyjka , moje dywagacje biora sie na podstawie astry kolegi z 2001 roku , ktory ma takowy odtwarzacz i nie zamienilbym sie :mrgreen:

tak to wyglada u mnie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2006, o 23:33 
Jeśli radio to tylko Alpine, miałem seryjne radio Car 400, potem pionka, ale gdy zmieniłem na Alpinke CDA 9853 usłyszałem ogromną różnice i powiedziałem sobie że kolejne moje radia to będą wyłącznie Alpine. Ogólnie Alpine zmienił polityke i najtańsze radio z MP3 można już dostać za 599zł, które również gra bardzo ładnie. Polecam allegro , dostaniesz tam nowe radio z gwarancją o wiele wiel taniej np. za swoje zamiast 2000zł zapłaciłem 1399zł, nowe z gwarancją fakturą itp.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2006, o 08:43 
Zmiana radyjka ma sens, u mnie poprawa była zauważalna.
sebekel napisał(a):
Jeśli radio to tylko Alpine

Ups... ups... radykalne podejście!
Podobnie jak Gość, kilka miesięcy temu poszukiwałem czegoś w zamian za CAR400 w cenie do 1000 PLN. Odsłuchiwałem ileś tam modeli, m. in. JVC 722, Clariona DXZ 558, Pioneera 5800, Alpine 9848, -50, -52... Najbardziej przypadły mi do gustu Clarion i Pioneer, wziąłem tego ostatniego :) Alpine jakoś nie przekonuje mnie brzmieniem, choć ma wielu fanów. To jest oczywiście kwestia gustu, po prostu polecam odsłuch kilku jednostek przed zakupem. JVC z kolei ma wejście USB na panelu przednim ;) Jak dla mnie - Clarion 558 lub Pioneer 5800. Dodatkowo oba mają zmieniane kolory podświetlenia, więc dopasujesz je do zegarów :D
Pozdr!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2006, o 08:49 
ja mialem alpine 9855R co prawda nei ejst to 500 zl ale jakosc dzwieku super teraz mam clariona 868 czy jakos tak ... za podobne pieniadze i uwazam ze radio lipa

takie info


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2006, o 09:04 
NasH napisał(a):
ja mialem alpine 9855R (...) teraz mam clariona 868 (...) za podobne pieniadze i uwazam ze radio lipa

Widzisz YAC, jakie trudne pytanie zadałeś? Jedni wolą to, drudzy tamto... Musisz sam posłychać i zadecydować.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2006, o 10:03 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
A ja się wychowałem na pionkach i sobie chwale :) Teraz mam DEH-P7700MP i radyjko jest ok...nawet na fabrycznych głośniczkach daje rade (no ale jeszcze skrzynia 1000W robi swoje... :lol: )
Nash, ten Twój clarion jest mega wypasiony z wyglądu...więc kupa chyba pod względem odsłuchu??

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2006, o 10:16 
ja mam takie najtansze - sony cdx-gt200... i jestem zadowolony. Kosztowalo mnie 450zl.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2006, o 11:39 
No to juz wiem , kupuje alpine-clarion-pioneera po odsluchu w mediamarkcie i kupnie na allegro :P
Tak na serio, to sie mocno zastanawiam. Nie chce sie pakowac w jakies mega koszty, dawac 500 pln wiecej za jakies dwa efekty dzwiekowe ktorych i tak nie uslysze, albo 3 animacje na wyswietlaczu. Chce porządne radyjko, ktore fajnie gra :]

Powiedzcie mi jeszcze jak wyglada sprawa glosnikow. Ile kosztuje taki zestaw,zeby gral i nie zajmowal pol miejsca w bagazniku?

Na koniec jeszcze jedno pytanie : Udalo sie komus podpiac sterowanie z kierownicy do nowego radia?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2006, o 12:27 
mysle , ze 1500 to jest max . co powiecie o tym radyjku ? http://www.allegro.pl/item144810213_jvc_kd_g721_kd_721_kd_g721_nowy_raty_f_vat.html


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2006, o 12:59 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Yac napisał(a):
mysle , ze 1500 to jest max . co powiecie o tym radyjku ? http://www.allegro.pl/item144810213_jvc_kd_g721_kd_721_kd_g721_nowy_raty_f_vat.html

Rozumiem, że 1500 na wszystko :?:
troche mało i pamietaj co tanio do drogo :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2006, o 17:49 
za 1500 da się spokojnie zlozyc rozsadnie brzmiace car audio.! Fakt, bez rewelacji ale i tak o niebo lepsze niz to co proponuje Opel fabrycznie!

Co do głóśników, to jako najrozsadniejszy zestaw do car audio za 1500 zlotych, polecam dwudrozny zestaw PowerBass na przód.
np. cos takiego: http://www.powe.com.pl/product_info.php ... cts_id/122 300PLN
sam je mam i graja naprawde swietnie jak za tę kasę, choć jakbym mial teraz je kupować, to dolozylbym troche pieniedzy i kupil model wyzszy z lepsza zwrotnicą. W tym zestawie basy sa dynamiczne i dosc głębokie, aczkolwiek nie tak bardzo jak w wyzszych modelach (slyszalem je i rowniez polecam)

Jesli kupisz glosniki w tym sklepie, do ktorego linka Ci podalem, to panele z MDFu dostaniesz za 1 zeta w promocji. Prawdopodobnie beda Ci one potrzebne (chociaz nie wiem, bo nie orientuje sie jaka jest max glebokosc montazowa w qp w drzwiach) a ich cena normalnie to cos kolo 30 zeta.

Jesli chodzi o tyl, to albo dozbierasz na woofera albo zainstaluj sobie przynajmniej dwudrozny (juz niekoniecznie odseparowany) zestaw glosniczków.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2006, o 17:56 
hm... dlaczego moj poprzedni post wyslal sie jako gosc ??? :|


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL